Zbyszek z „Rolnik szuka żony” stracił syna

0
12

Zbyszek z Rolnik szuka żony stracił syna – przestroga dla innych pieszych

rolnik szuka żony 3Kiedy niemal 3 lata temu wprowadzano przepis nakazujący pieszym noszenia odblasków, wiadomo było, że ciężko będzie go egzekwować. Polacy nie chcą nosić odblasków i uznają je za całkowicie niepotrzebne. Dodatkowo ignorancję do tego rodzaju zabezpieczeń potęguje fakt, że policja nie daje mandatów za brak elementów odblaskowych. Można więc zadać pytanie, po co nam przepisy, które nie są respektowane zarówno przez obywateli, jak również przez władzę?

Brak odblasków to problem nie odpowiedniego paragrafu w kodeksie, lecz brak świadomości społeczeństwa. Piesi często myślą, że skoro oni widzą światła nadjeżdżającego pojazdu, to oni również są widoczni dla kierowcy. Niestety w praktyce tak to nie działa. Pieszy, który ubrany jest w ciemna odzież i idzie poboczem widoczny jest z odległości ok. 30 metrów. Pojazd jadący z prędkością 110 km/h pokonuje tę odległość w niespełna sekundę. Czy potrzeba więcej argumentów, aby nosić odblaski po zmroku?

Komentując tragiczne wydarzenia bohater programu powiedział, że ma nadzieję, iż śmierć jego syna będzie przestrogą dla innych. Marek Pyda miał 35 lat i jak powiedział jego ojciec „Całe życie stało przed nim otworem, jeszcze mógł tyle zrobić”. Mamy nadzieję, że zarówno ten tragiczny wypadek, jak i słowa, które wypowiedział Zbyszek z Rolnik szuka żony będą argumentem dla tych, którzy do tej pory unikali odblasków.

Przeczytaj również:

Bartłomiej Misiewicz stracił prawo jazdy