Polowanie na klasyki – Motorówka.

428

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ostatnimi czasy zaskakuję Was jakie coraz to nowe sprzęty wchodzą do zaszczytnego kręgu klasyków. Jak do tej pory mówiliśmy sobie o pojazdach poruszających się na kołach. Było to samochody osobowe, dostawcze, te poruszające się oraz te całkowicie zgniłe. Ba a nawet gościł u nas ciągnik rolniczy. Dzisiejszy bohater a raczej bohaterka nie posiada kół ani nie jest ciągnikiem rolniczym, a jej naturalnym środowiskiem jest woda. Na jej powierzchni czuje się doskonale.

Poznajcie Państwo naszą motorówkę… 

łódka 10

 

Wyprodukowana w latach 70. Powstała w Elektrowni Kozienice w Świerżach Górnych. Wyposażona w silnik od znanego wszystkim samochodu osobowego a dokładniej Syrenki. Ten silnik można było znaleźć również w motopompach strażackich.  Jednakże nie sprawował się on zbyt dobrze i dość szybko został zastąpiony również Polskim silnikiem o oznaczeniu DE-25

łódka 5

Udało mi się ustalić, że również DE-25 nie dawał sobie zbytnio dobrze rady. Dlatego i on został zastąpiony. Nie ma co się dziwić gdyż łódka jest strasznie ciężka z racji swojej budowy. Wykonana jest z drewnianej sklejki oraz dużej ilości żywicy i włókna szklanego co w efekcie powoduje dużą masę własną samego nieuzbrojonego kadłuba. A gdzie jeszcze do liczyć do tego silnik. A skoro znowu wróciliśmy do tematu silnika, to w łódce znajduje sie już 3 silnik i jak widać jest on skuteczny.

łódka1

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia