Oni zginęli w tragicznych wypadkach

398

Zginęli w tragicznych wypadkach — Arkadiusz Gołaś

Do grona tych, którzy zginęli w tragicznych wypadkach dołączył również Arkadiusz Gołaś. Młody, utalentowany siatkarz zginął 16 września 2004 roku w wypadku samochodowym. Do zdarzenia doszło na austriackiej autostradzie A2, nieopodal Klagenfurtu. Arkadiusz Gołaś jechał ze swoją żoną do Włoch, ponieważ miał rozpocząć grę w jednym z najlepszych włoskich klubów siatkarskich – La Banca Macerata. Już po przekroczeniu granicy z Austrią samochód zaczęła prowadzić żona Gołasia, Agnieszka. W pewnej chwili, z niewiadomych przyczyn auto zjechało z drogi i uderzyło w barierę dźwiękoszczelną. Kilka godzin później Arkadiusz Gołaś zmarł w pobliskim szpitalu.

Zginęli w tragicznych wypadkach – Grace Kelly

Zgineli w tragicznych wypadkach Grace KellyGrace Kelly była wybitną aktorką, która pracowała z takimi reżyserami jak Geogre Ratoff oraz Alfred Hitchcock. W wieku 26 lat, mając na koncie role w 11 filmach kobieta porzuciła aktorstwo, aby zostać księżną Monako. Księżna Monako Grace Kelly zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło 13 września 1982 roku. Dlaczego do niego doszło? Mimo upływu lat nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Według oficjalnej wersji jadąc drogą D37 z Roc Angel, która wije się po skalistych bokach prowansalskich Alpes Maritimes księżna dostała apopleksji. W wyniku ataku kobieta straciła panowanie nad kierownicą, a szmaragdowy rover P6, którym kobieta jechała ze swoją córką runął w przepaść. Dzień po wypadku mózg Grace Kelly przestał funkcjonować, a rodzina podjęła decyzję o odłączeniu jej od aparatury podtrzymującej życie.

Zginęli w tragicznych wypadkach – Kazimierz Deyna

Zgineli w tragicznych wypadkach DeynaKazimierz Deyna to prawdziwa legenda polskiej piłki nożnej. Zdobył 41 bramek oraz jako jedyny kapitan w historii doprowadził polską reprezentację do olimpijskiego złota. Swoją karierę rozpoczął w warszawskiej Legii, grał w Manchesterze City oraz w SanDiego Sockers. Piłkarz zginął 1 września 1989 roku, kiedy wracał do swojego domu na północy San Diego. Deyna uderzył rozpędzonym autem w zaparkowaną na prawym pasie ciężarówkę. Auto zostało kompletnie zniszczone a piłkarz nie przeżył nawet minuty po tragicznym wypadku. Do dziś nie wiemy, dlaczego na kilkupasmowej, pustej autostradzie doszło do tak tragicznego wypadku. Nie zauważył jej? Usnał? A może stracił panowanie nad autem? Mimo upływu lat wątpliwości nadal narastają. Niezależnie od tego, dlaczego doszło do wypadku, Deyna na zawsze pozostanie ikoną polskiego sportu.

Zginęli w tragicznych wypadkach — Krzysztof Klenczon

Zgineli w tragicznych wypadkach klenczonPo odejściu z zespołu Czerwone Gitary, Krzysztof Klenczon przeprowadził się do USA. 26 lutego 1981 roku piosenkarz wracał ze swoją żoną z koncertu charytatywnego. Właśnie wtedy w ich sportowego mustanga wjechał rozpędzony samochód. Przez kilka tygodni lekarze robili wszystko, aby uratować mężczyznę. Niestety muzyk umarł 7 kwietnia 1981 roku. Kilka dni po śmierci muzyka, w Chicago odbył się pogrzeb muzyka, a lipcu tego samego roku urna z prochami Klenczona została przewieziona do Polski. Choć wydaje się, że wszystkie okoliczności wypadku zostały zbadane i wszystko jest jasne, to żona piosenkarza nie wyklucza, iż nie był to wypadek. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, również tutaj pozostały tylko spekulacje i domysły.

Zginęli w tragicznych wypadkach

Niezależnie od tego, czy mówimy o wypadku samochodowym, kolejowym czy samolotowym zawsze jest to tragedia, w której giną niewinni ludzie. Ciężko jest pogodzić się ze stratą i odejściem, zarówno, kiedy mówimy o naszych bliskich i przyjaciołach, jak również o popularnych i cenionych postaciach. Lista znanych, którzy odeszli w tragicznych wypadkach jest bardzo długa. Oprócz osób, które dziś wspomnieliśmy jest mnóstwo innych, którzy również zasługują na pamięć.

Przeczytaj również:

Matka Polka Motocyklistka – Zginęła, ale wciąż żyje