Kierowca zawodowy wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce 

Pensje kierowców zawodowych są wysokie - wynika z niedawnego badania. Czy i Ty chcesz zarabiać do 5 tys. zł na rękę jako kierowca zawodowy?

632
Kierowca zawodowy wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce 

Kierowca zawodowy wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce

Kierowca zawodowy wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce Nawet do pięciu tysięcy złotych “na rękę” zarabia początkujący kierowca zawodowy – wynika z ostatnio przeprowadzonych badań “Młodzi kierowcy na rynku pracy”. Oznacza to, że obecnie ta grupa jest jedną z najlepiej opłacanych prac na rynku i równa się już z zarobkami prawników i informatyków. A to jeszcze nie koniec, ponieważ z racji tego że są oni na szczycie listy najbardziej poszukiwanych pracowników pensje te będą nadal szły w górę…

Z badania “Młodzi kierowcy na rynku pracy” przeprowadzonego na zlecenie organizatorów
akcji społecznej „Profesjonalni kierowcy” wśród 200 kierowców zawodowych z maksymalnie dwuletnim stażem w zawodzie, wynika, że ponad 30 proc. z nich zarabia od 4 do 5 tys. zł netto. Blisko 70 proc. otrzymuje na rękę 3 – 4 tys. zł. Dzięki temu plasują się oni wśród grupy najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce. Jak wynika z danych portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl, zarobki absolwentów studiów informatycznych z maksymalnie 3-letnim stażem pracy wynoszą około 4 tys. zł netto. Młody prawnik w trakcie aplikacji otrzymuje zaś na rękę 4,1 tys. zł.

Kierowca zawodowy od wysokich zarobków woli komfort pracy

Kierowca zawodowy wśród najlepiej wynagradzanych zawodów w Polsce Co ciekawe, kierowcy którzy podejmują się pracy zawodowej wcale nie wskazują pensji jako priorytetowej kwestii w podjęciu pracy. Na pytanie „Co skłoniło Pana/Panią do podjęcia pracy jako kierowca?”, najczęstszą odpowiedzią było. Niezależność (135 osób), chęć podróżowania (128 osób), a dopiero na trzecim miejscu ankietowani wskazywali zarobki (106 osób). Z kolei na pytanie co wpływa na poprawę warunków pracy najczęściej wymieniali lepsze drogi, bardziej nowoczesne autai czas pracy. Zarobki zajęły dopiero czwarte miejsce.

“Nie ma wątpliwości, że zarobki kierowców zawodowych będą nadal rosły. Wynika to nie
tylko z ogólnych tendencji na rynku pracy, ale przede wszystkim z tego, że są oni obecnie
na liście najbardziej poszukiwanych pracowników w Polsce. Już w 2016 roku PwC szacowało, że w kraju brakuje aż 100 tys. profesjonalnych kierowców. Jednocześnie branża transportowa rozwija się w coraz szybszym tempie, wytwarzając już aż 6 proc. PKB. Warto też zauważyć, że 2018 rok jest również rekordowy pod względem zakupu nowych pojazdów ciężarowych. Do końca lipca tego roku zarejestrowano już ponad 17 100 samochodów o DMC pow. 3,5 tony, a to oznacza, że mamy za sobą trzynasty miesiąc wzrostów i najlepszy lipiec w historii” – mówi Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks.

Ofert pracy dla kierowców zawodowych na polskim rynku nie brakuje. Można je znaleźć m.in. tutaj.

Polecamy również Zawodowi kierowcy jeżdżą coraz bezpieczniej

dowiedz się więcej czemu w logistyce europalety są najlepsze

czy funkcjonariusze GITD zarabiają za mało?