10-lecie powstania marki Mazda Motor Poland

265

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazda Motor Poland

10-lecie powstania marki Mazda Motor Poland – podsumowanie i premiery

Mazda Motor Poland świętuje 10. rocznicę powstania podsumowując dekadę działalności na polskim rynku. Sprzedaż samochodów przez MMPOL oficjalnie rozpoczęła się w połowie 2008 roku bazując na 11 punktach dealerskich w całym kraju. Ambitne plany, by jak najlepiej wprowadzić markę na rynek zostały zrealizowane już w pierwszych miesiącach działalności. Po pierwszym roku sieć urosła już do 20 autoryzowanych salonów sprzedaży i 15 serwisów. W ciągu pierwszych 12 miesięcy Polacy kupili 3145 samochodów Mazda, co przekroczyło wstępnie zakładane plany. A był to dopiero początek…

Mazda Motor Poland

Dekada to w motoryzacji horyzont bardzo szeroki. Ewolucji technologicznej jednostek napędowych, systemów bezpieczeństwa i łączności, nieodłącznie towarzyszy transformacja stylistyki, ale także zmiana w sposobie komunikacji  i budowania świadomości marki. W przypadku Mazdy w Polsce jest to dekada działań przełamujących konwencje, które definiuje nie tylko liczba sprzedanych samochodów, ale przede wszystkim pozytywny wizerunek marki wśród kierowców i zaufanie sieci dealerów.

Mazda Motor Poland i hasło przewodnie – Drive Together

Stabilnie rosnące wyniki sprzedaży Mazdy na polskim rynku to zasługa nie tylko przemyślanej polityki handlowej, ale także spójnych działań gwarancyjnych, serwisowych i komunikacyjnych, które tworzone są przy ścisłej współpracy zespołu Mazda Motor Poland i sieci dealerskiej i serwisowej.

Dziś sieć sprzedaży tworzy 32 dealerów i 10 punktów ASO. Średnia sprzedaż na punkt dealerski to ponad 380 samochodów rocznie, co jest najwyższym wynikiem wśród wszystkich rynków Mazdy w Unii Europejskiej. Od stycznia do końca listopada br. nabywców znalazło łącznie 11 340 samochodów. Wynik ten pozwala prognozować, że w kończącym się właśnie roku po raz kolejny pobity zostanie rekord wielkości sprzedaży.

Mazda Motor Poland

„Motto naszej marki – Drive Together, odnosi się nie tylko do przyjemności podróżowania samochodem. To credo całego zespołu Mazda Motor Poland, który liczy obecnie niemal 40 osób, a to niejednokrotnie mniej niż załoga wielu z naszych dealerów. O efektywności naszej pracy doskonale świadczą nie tylko wyniki sprzedażowe Mazdy w Polsce, ale także partnerska i bardzo zrównoważona polityka współpracy w ramach sieci dealerskiej, która sprawia, że już od 4 lat Mazda jest postrzegana przez właścicieli salonów jako najbardziej pożądana marka. Przez trzy lata z rzędu zajmowaliśmy także pierwsze miejsce w wynikach badania satysfakcji dealerów. Co więcej, to właśnie w Polsce synergia działań handlowych i marketingowych pozycjonuje Mazdę jako pretendenta do klasy premium.” – Podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Polska od 2011 r.

Mazda Motor Poland – premiera Mazda 3

Podczas imprezy podsumowującej 10-lecie Mazdy w Polsce miała miejsce premiera Nowej Mazdy 3, która rozpoczyna nową erę w historii marki. Nowa Mazda 3 jest pierwszym modelem nowej generacji, która pod wieloma względami przybliża markę do urzeczywistnienia wizji Mazda Premium.

Mazda Motor Poland

„Pierwszą dekadę działalności Mazda Motor Poland zamykamy z poczuciem satysfakcji i spełnienia, świadomi wyzwań, które czekają na nas w przyszłości. Świętujemy nasz jubileusz w gronie wszystkich dealerów, partnerów serwisowych, handlowych i przedstawicieli mediów, podczas wyjątkowego wieczoru w Centrum Konesera w Warszawie. Z dumą prezentujemy naszym gościom, jako pierwszym w Europie, Nową Mazdę 3. Dla nas rozpoczyna się nowa dekada, a przed marką – nowa era. Nie możemy się już doczekać, kiedy pierwsze egzemplarze Nowej Mazdy 3 pojawią się w salonach, by zabrać naszych klientów w kolejną ekscytującą podróż” – podkreśla Łukasz Paździor.

Mazda Motor Poland w czołówce sprzedaży w Europie

Mazda Polska zajmuje 5. miejsce pod względem wolumenu sprzedaży wśród krajów europejskich. Warto podkreślić doskonałe 3. miejsce w wynikach sprzedaży Mazdy 6 – flagowego modelu marki. „Szczególne powody do dumy mamy dzięki wynikom sprzedaży kultowej Mazdy MX-5, która pomimo kapryśnej nadwiślańskiej aury i stosunkowo krótkiego sezonu była w 2017 r. najlepiej sprzedającym się roadsterem w Polsce, z wynikiem 214 nowych rejestracji, deklasującym konkurencję, bo stanowiącym ponad 50% całego rynku kabrioletów i roadsterów w naszym kraju” – podkreśla Łukasz Paździor.

Mazda Motor Poland

„Najchętniej wybieranym kolorem we wszystkich modelach Mazdy w Polsce jest Soul Red i Soul Red Crystal. W 2018 r. aż 35% nabywców Mazdy 6 i aż 53% klientów Mazdy MX-5 wybrało ten kolor nadwozia. Cieszymy się, że dzięki naszym barwom ożywiamy polskie drogi. Soul Red to duchowość i energia, która inspiruje nas do budowania długotrwałych relacji, by klienci wracali do nas po zakup kolejnych modeli Mazdy dla siebie i swoich bliskich” – dodaje Ł. Paździor

Przeczytaj Jakie możemy otrzymać mandaty zimą?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia