Polskie drogi są najniebezpieczniejsze w Unii Europejskiej

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piątki i soboty to najbardziej niebezpieczne dni na polskich drogach

Polskie drogi są najniebezpieczniejsze w Unii Europejskiej

Według raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu polskie drogi są najniebezpieczniejsze w Unii Europejskiej. To właśnie na nich odnotowano największą ilość ofiar. W raporcie uwzględnione zostały trzyletnie wskaźniki liczby ofiar na miliard kilometrów przejechanych przez samochody.

Polskie drogi są najniebezpieczniejsze w Unii Europejskiej

Średni wskaźnik w raporcie ETSC wyniósł 5,8. Polska znalazła się na ostatnim miejscu pod względem bezpieczeństwa na drodze – nasz wskaźnik wyniósł aż 14,6. Dla porównania, za nami znalazła się Chorwacja z wartością -12,7 Łotwa – 12,1 oraz Czechy 10,1. Państwa uznane za najbezpieczniejsze, tym samym z najmniejsza ilością ofiar na drogach to Norwegia – 3,0 Szwajcaria – 3,3 Szwecja i Wielka Brytania – 3,4.

Jak wskazał portal brd24.pl – „Polacy przekazali ETSC jednak o rok starsze dane niż większość krajów objętych zestawieniem. Nasze trzyletnie wskaźniki objęły okres 2013-2015. Tymczasem większość danych z innych krajów pochodzi z lat 2015-2017. Z kolei część krajów (m.in. Bułgaria, Litwa, Rumunia, Słowacja) nie przekazała danych. W tegorocznym raporcie ETSC oprócz dotychczasowych, tradycyjnych wskaźników (takich jak liczba ofiar śmiertelnych na milion mieszkańców – tu Polska jest w końcówce Europy ze wskaźnikiem 74, ale są od nas gorsi), zebrała też dokładniejsze dane oddające stan bezpieczeństwa drogowego.”

Przeczytaj także Jazda na suwak – nowelizacja ustawy po wakacjach?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia