Piotr Kraśko skazany

1019

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Piotr Kraśko

Dziennikarz Piotr Kraśko został skazany za jazdę bez uprawnień. Według doniesień „Super Expressu” prezenter poruszał się bez prawa jazdy od 2015 roku. Cała sytuacja wywołała oburzenie nie tylko w środowisku dziennikarskim. Jaką karę będzie musiał ponieść? 

Piotr Kraśko – okoliczności zdarzenia 

Do zatrzymania dziennikarza doszło na Podlasiu pod koniec kwietnia tego roku. Podczas rutynowej kontroli Policji Piotr Kraśko nie miał przy sobie prawa jazdy. W dodatku funkcjonariusze niemal od razu ustalili, że od kilku lat ma on cofnięte prawo do prowadzenia pojazdów. W efekcie nałożono na niego karę 7500 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na rok. Prokuratura odwołała się od wyroku nakazowego. W normalnym procesie sąd wydał taki sam wyrok, który jest prawomocny. Wszystko zaczęło się jednak w 2009 roku. Wtedy to Piotr Kraśko po raz pierwszy stracił prawo jazdy. Z tego powodu miał wyrobić je ponownie, by móc wrócić za kierownicę. Dziennikarz jednak tego nie zrobił. W związku z tym w 2015 roku prawomocnie utracił uprawnienia. Od tego czasu wielokrotnie był widywany za kierownicą, co w świetle prawa jest oczywistym przestępstwem. 

Piotr Kraśko – oburzenie społeczne 

Sam zainteresowany w rozmowie „Super Expressem” przyznał się do kwietniowego zatrzymania, jednak zaznaczył, że w ciągu miesiąca zdał egzamin, w dodatku także w kategorii B+E i odzyskał prawo jazdy. Za kierownicę będzie mógł jednak wrócić najwcześniej we wrześniu 2022 roku, po upływie 12 miesięcy od wyroku. Cała sytuacja wywołała ogromne poruszenie społeczne. „Jazda po bandzie”, „Ręce opadają” – to tylko niektóre komentarze sław, które możemy przeczytać w mediach społecznościowych. Sytuacja dziennikarza porównywana jest natomiast do zdarzenia z udziałem Piotra Najsztuba. Pod koniec 2017 roku został on zatrzymany w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie po tym, jak potrącił 77-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala z urazem żeber. Na miejscu wypadku okazało się, że publicysta nie ma ważnego ubezpieczenia OC, przeglądu technicznego oraz prawa jazdy. W czerwcu 2018 roku postanowiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego. Grożą mu trzy lata więzienia. 

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko – sylwetka 

Przypomnijmy, że Piotr Kraśko przez 25 lat był związany z Telewizją Polską. Od 2012 roku był szefem „Wiadomości”. W styczniu 2016 roku odszedł z TVP, by już kilka miesięcy później przejść do telewizji TVN. W tej stacji dołączył do „Faktów o świecie”. Do lipca 2020 roku współprowadził z Kingą Rusin poranny program „Dzień dobry TVN”. Ma w swoim dorobku również kilka książek i publikacji, m.in. „Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie z Piotrem Kraśko” „Rok reportera”, czy „Smoleńsk – 10 kwietnia 2010”.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Wypadek rządowej limuzyny

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia