Nowy rozkład jazdy PKP

410

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy rozkład jazdy PKP
Nowy rozkład jazdy PKP spowodowany jest obecnymi pracami remontowymi.

W najbliższą niedzielę (13 marcia) będzie miał miejsce wcześniej zapowiadany nowy rozkład jazdy PKP. Wszystko przez zakres prac na torach, który wymaga zmian w kursowaniu niektórych składów dalekobieżnych i regionalnych. 

Nowy rozkład jazdy PKP – korzyści i zmiany 

Dzięki nowym ustaleniom mieszkańcy Skawiny skorzystają z lepszej oferty przejazdów aglomeracyjnych. Nowy przystanek Warka Miasto ułatwi z kolei codzienne podróże do pracy i szkoły. I tak Pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, zatrzymają się na przystanku Skawina Zachodnia oraz stacji Podbory Skawińskie. Ze Skawiny do Krakowa podróż zajmuje 25 minut. Będzie także nowe bezpośrednie połączenie z Krakowa do Olkusza. Pociągi pojadą zmodernizowaną trasą Kraków – Katowice przez Jaworzno Szczakową. W tym wypadku czas podróży będzie wynosił nieco ponad godzinę. Od niedzieli pociągi na trasie Warszawa – Radom zatrzymają się też na nowym przystanku Warka Miasto. W tym celu Zaplanowano 22 pary pociągów w ciągu doby.

Nowy rozkład jazdy PKP – dalszy ciąg prac 

W województwie warmińsko – mazurskim Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają pierwszy etap modernizacji i elektryfikacji  Ełk – Korsze. Szeroki zakres prac na odcinku Ełk – Giżycko wymaga zmian w organizacji ruchu na jednotorowej linii. Niektóre  pociągi PKP Intercity pojadą trasą zmienioną –  wyremontowaną wcześniej przez PLK linią Olsztyn – Szczytno – Ełk (lk219). W przypadku województwa śląskiego rozpoczyna się warta 1,2 mld zł inwestycja na linii Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie. Rusza budowa między Chorzowem Batorym a Chorzowem Starym. Obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi regionalne na odcinku Katowice – Tarnowskie Góry. Przebudowa stacji Ożarów Mazowiecki wymaga zmian w organizacji ruchu. Podczas robót budowlanych pociągi PKP Intercity będą jeździć nie przez Sochaczew, lecz alternatywną trasą przez Skierniewice i Żyrardów. Jeśli chodzi o Wielkopolskę to od niedzieli rozpoczyna się  przebudowa linii między Poznaniem a Wolsztynem. Prace zapewnią sprawniejsze i wygodniejsze podróże do Poznania, a mieszkańcy zyskają lepszy dostęp do kolei. 

Nowy rozkład jazdy PKP

Nowy rozkład jazdy PKP – najnowsze rozwiązania 

W Wielkopolsce zakres robot na jednotorowej linii wymaga zmian w komunikacji – za pociągi regionalne obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Grodzisk Wielkopolski-Wolsztyn. Na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują prace w ramach budowy Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Kontynuowane są m.in. prace przy budowie nowego przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie z Rzeszowa do Dębicy. PLK rozpoczną także budowę nowego przystanku Sędziszów Małopolski Wschodni. W związku z robotami od niedzieli za 13 pociągów PKA na odcinku Rzeszów Główny – Sędziszów Małopolski (lk 91) wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza Obecna korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca. Nowy rozkład jazdy PKP to rozwiązanie, dzięki któremu obecne prace remontowe nie będą kolidowały ze sprawnymi przejazdami.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Ożarów Mazowiecki – najnowsze plany przebudowy

Więcej informacji na temat zmian w Komunikacji Miejskiej usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia