Dębe Wielkie dla uchodźców

498

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Widok Urzędu Gminy Dębe Wielkie
Budynek Urzędu Gminy Dębe Wielkie

Organizowanie pomocy przez Urząd Gminy Dębe Wielkie dla uchodźców z Ukrainy. O tym możemy dowiedzieć się z rozmowy z panem Dominikiem Michalczykiem.

Pomoc w zakwaterowaniu w zorganizowanych dla tego celu dwóch miejscach oraz w domach osób prywatnych, nadzór w rozdzielaniu darów dostarczanych przez mieszkańców oraz pomoc informacyjna. O tym i wielu innych sprawach dowiemy z poniższego materiału.

Dębe Wielkie dla uchodźców

Dębe Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Dębe Wielkie. Miejscowość jest siedzibą gminy Dębe Wielkie położona w odległości 35 km od Warszawy.

Spis powszechny w 2011 ustalił populację wsi na 3084 osoby. Według danych przedstawionych przez władze gminne w 2020 było ich 3746.

Z ciekawostek historycznych należy wymienić:

31 marca 1831 r. podczas wojny polsko-rosyjskiej polskie oddziały pod dowództwem gen. Jana Skrzyneckiego odniosły zwycięstwo nad rosyjskim korpusem gen. Grigorija Rosena.

W Dębem Wielkim 3 kwietnia 1886 r. urodził się Stefan Aleksander Okrzeja – członek Organizacji Bojowej PPS. Schwytany przez policję w trakcie zamachu na cyrkuł policyjny na Pradze na oberpolicmajstra Karla Nolkena, skazany na śmierć i powieszony na stokach Cytadeli Warszawskiej.

W 1898 podczas wiecu socjalistów SKPiL i PPS-Lewicy w Dębem Wielkim został aresztowany Feliks Dzierżyński.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia