Powiat Legionowski dla uchodźców

370

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu siedziba Starostwa Powiatowego w Legionowie. Powiat Legionowski dla uchodźców
Jak Powiat Legionowski wspiera uchodźców? W jaki sposób im pomaga?

Powiat Legionowski dla uchodźców prowadzi szereg działań z zakresu zatrudnienia czy zapewnienia opieki medycznej. O formach wsparcia Ukraińców, którzy uciekli przed wojną, mówiła w Radiu Bezpieczna Podróż Joanna Kajdanowicz ze Starostwa Powiatowego w Legionowie. Gdy gminy zajmują się znalezieniem zakwaterowania uchodźcom, władze powiatu zajęły się zorganizowaniem dla nich m.in. punktu konsultacyjnego w Urzędzie Pracy. Znajdą tam oni zarówno oferty pracy, jak i informacje o wymaganych do zatrudnienia w Polsce dokumentach. Ponadto spółka medyczna podlegająca pod powiat zapewnia dobowe zabezpieczenie medyczne w 15 punktach recepcyjnych oraz w miejscach zakwaterowania uchodźców. Jak jeszcze Powiat Legionowski pomaga uchodźcom? O tym usłyszysz w naszym materiale „Lokalne społeczności mają głos”.

Powiat Legionowski dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 23.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy dla uchodźców? Przeczytaj także jak gmina Wieliszew pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia