Ukraina – co można ukraść?

453

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rosyjski sołdat kradnie rower w berlinie 1945
Ukraina - co można ukraść? -tradycja 1945

W rozmowach z rodzinami żołnierze rosyjscy opowiadają, o tym jak bogata jest Ukraina – co można ukraść?. Przez lata wmawiano im, że ich zachodni sąsiedzi żyją w biedzie. Jak mogli zobaczyć na własne oczy standard życia okazał się znacznie wyższy niż rosyjski. „Teraz widzą rzeczywistość, w której na każdej stacji benzynowej znajduje się sterowany komputerowo ekspres do kawy z 30 rodzajami herbat, kawą i gorącą czekoladą oraz bar z whisky”. „Niektórzy po raz pierwszy zobaczyli asfalt i uliczne latarnie” tego można dowiedzieć się z przechwyconych rozmów żołnierzy rosyjskich z rodzinami. Jest jeszcze wiele innych przykładów pisze niemiecki politolog i ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny.

Ukraina – co można ukraść? Kura

Ukraina – co można ukraść? Kura i alkohol

Rozmowy mogą być przechwytywane, bo Rosjanie kradną telefony Ukraińcom, a następnie wykorzystują je do skontaktowania się z bliskimi. Oczywiście telefon nie jest jedyną zdobyczą jaką można przywieźć z wojny. Rosyjscy żołdacy kradną praktycznie wszystko co wpada im w ręce. Na pierwszym miejscu w ich hierarchii pojawia się oczywiście alkohol. Nie pogardzą również sprzętem RTV i AGD, odzieżą i wszystkim innym co można zmieścić do czołgu lub transportera. Dużym wyzwaniem dla dzielnej armii rosyjskiej jest walka z ptactwem domowym które z reguły trafia do kotła z racji głodu panującego od początku najazdu, w armii rosyjskiej. I tu też można ograbić sklep, stacją benzynową lub ludność cywilną zależnie od tego gdzie akurat przebywa dzielny żołnierz rosyjski. Według informacji mieszkańców okupanci kradną, zabijają, gwałcą cywilnych mieszkańców natychmiast zaczyna dochodzić do maruderstwa, kradzieży i zabójstw. 

Ukraina – co można ukraść? alkohol

Trzeba przyznać że Rosjanie od pokoleń z mlekiem matki wysysają skłonności do gwałtów i grabieży. W ciągu ostatnich 100 lat potwierdzili to w latach 1920 i 1939 atakując Polskę, następnie „wyzwalając” Europę wschodnią w 1944/5 i teraz atakując Ukrainę. Wszędzie był ten sam scenariusz a mianowicie gwałty, grabież i morderstwa.

Nawet na wojnie powinno się zachowywać zwykłą, ludzką przyzwoitość. Rosjanie najwyraźniej o czymś takim nie słyszeli.

Przekaż 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Jeżeli jesteś zainteresowany czytaj także Ukraina oszukana w Memorandum Budapesztańskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia