Anna Dziedziuszycka – biografia

361

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anna Dziedziuszycka – biografia
Prawdziwym przełomem dla Anny Dziedziuszyckiej okazał się film „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka.

Największym polskim wydarzeniem tegorocznych Oskarów była z pewnością nominacja dla filmu „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Główną rolę zagrała Anna Dziedziuszycka – aktorka, której biografia składa się nie tylko z tej jednej produkcji. Czym zajmuje się na co dzień? Kiedy w jej życiu pojawiła się miłość do aktorstwa? 

Anna Dziedziuszycka – biografia – co wiemy o młodej aktorce? 

Anna Dziedziuszycka przyszła na świat 12 grudnia 1990 roku. Od urodzenia jest osobą niskorosłą. Zanim kobieta została aktorką opiekowała się dziećmi i zwierzętami, które uwielbia. Z upływem lat coraz bardziej zaczęła interesować się światem filmu. Nigdy jednak nie zakładała, że zostanie profesjonalną aktorką. Jak sama przyznaje, dla niej największą szkołą aktorską jest samo życie. W życiu prywatnym, oprócz wyżej wspomnianej miłości do dzieci i zwierząt, dla Anny Dziedziuszyckiej ważne są relacje z ludźmi. Szczególną wartość ma dla niej kontakt z bliskimi. Mimo braku wykształcenia związanego z aktorstwem ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak: „Dawid i elfy”, „Krótka podróż ku nocy”, „Ułaskawienie”, „Jelonek” czy „Ile stopni ma ciepły głos”? 

Anna Dziedziuszycka – biografia

Anna Dziedziuszycka – biografia – ważna misja 

Dla kobiety aktorstwo jest nie tylko piękną przygodą, ale i możliwością zwrócenia uwagi na funkcjonowanie osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie. Przykładowo nie lubi takich określeń swojej niepełnosprawności jak „niskorosła” czy „elfik”. Według Anny Dziedziuszyckiej niektóre sytuacje trzeba nazywać po imieniu, więc jeżeli urodziła się karłem, to tak chce być nazywana. Ponadto chętnie udziela głosu m.in. jeśli chodzi o bariery architektoniczne względem osób z niepełnosprawnością. Dla kobiety niezręczna jest np. sytuacja, w której jako osoba dorosła, nie może skorzystać z bankomatu. Ponadto aktorkę wprowadzają w zakłopotanie częste pytania o jej relacje intymne. Choć rodzina zawsze wspierała ją w drodze do samodzielności, to jednak grupa rówieśnicza dawała jej odczuć, że jest inna od reszty. Zauważa również, że w naszym kraju wciąż dominują utarte i niepotrzebne stereotypy. Według aktorki film „Sukienka” to także bardzo ważny głos jeśli chodzi o równe traktowanie osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie. 

Anna Dziedziuszycka – biografia

Anna Dziedziuszycka – biografia – film „Sukienka”

Aktorka przyznała, że kilkakrotnie została zaproszona do przedszkoli i szkół podstawowych, by w ramach integracji społecznej, dzieci zobaczył, że osoba z niepełnosprawnością w wielu kwestiach w niczym się nie różni. Anna Dziedziuszycka uważa, że takie spotkania powinny być normą w dzisiejszej edukacji. Ogromnie cieszy się, że coraz bardziej nagłaśniane są takie kwestie, jak seksualność wśród osób z niepełnosprawnością. Tymczasem przypomnijmy, że film „Sukienka” opowiada o Julii, młodej dziewczynie, która pracuje w jednym z małych hoteli. Bohaterka na co dzień musi mierzyć się z przykrymi doświadczeniami związanymi z jej odmiennym wyglądem. W jednej chwili jej życie zmienia się, gdy poznaje pewnego mężczyznę. Anna Dziedziuszycka to aktorka, której biografia już jest całkiem pokaźna. Mimo, iż nie jest zawodową aktorką, ma nadzieje, że jest to dopiero początek jej przygody ze światem filmu. Trzymamy kciuki!

Foto: Canva.com

Zobacz także: Róża Kozakowska – historia

Więcej ciekawostek na temat świata show-biznesu usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia