Jak zrzucić zbędne kilogramy?

110
Sposoby na zrzucenie wagi
Mniejsze talerze, małe porcje – jak się okazuje, istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc nam schudnąć.

Czy tylko odpowiedni dieta i aktywność fizyczna mogą pomóc nam schudnąć? Nic bardziej mylnego! Prawdziwa siła tkwi w zmianie naszych codziennych nawyków. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Przed Wami sprawdzone sposoby! 

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Po pierwsze – pozytywne nastawienie 

Niby utarty frazes, ale cały czas aktualny. Ustalamy cel, a następnie konsekwentnie do niego dążymy. Mierzmy jednak siły na zamiary, ale co najważniejsze – nie poddajemy się po pierwszej porażce. Jak wyżej wspomnieliśmy, redukcja wagi to zmiana codziennych nawyków. Jednym z nich jest obowiązkowe śniadanie. Przekonanie, że brak śniadania obniża apetyt na obfity obiad jest całkowitym błędem. Pamiętajmy, że nasz organizm potrzebuje cennych wartości odżywczych, by móc przetrwać kolejny dzień. Kolejnym naszym niezdrowym nawykiem są przekąski w trakcie korzystania z mobilnych urządzeń. Jak się okazuje, w takich warunkach nasze ciało przyjmuje kilkadziesiąt kalorii więcej. A skoro o urządzeniach mobilnych mowa, to także używanie ich przed snem nie sprzyja naszej wadze. Dlatego warto je odłożyć na co najmniej dwie godziny przed pójściem do łóżka. Nie trzeba specjalnie dodawać jak zły wpływ mają też papierosy i alkohol. 

Rezygnacja ze słodkich przekąsek to jedno z najtrudniejszych kroków w drodze do szczupłej sylwetki

Domowe posiłki to podstawa 

Jedzenie w restauracji zawsze jest pyszne i (prawie) zawsze niezdrowe. W związku z tym przygotowujmy nasze posiłki w domu. Dzięki temu nie tylko zadbamy o naszą figurę, ale i kieszeń. Więcej na temat zdrowego i taniego odżywiania przeczytasz w tym artykule. Odchudzanie to także kilka sprawdzonych sztuczek. Jedną z nich mogą być, np. mniejsze talerze, a także nakładanie małych porcji. Bo przecież, czy nie lepiej jest sobie dołożyć, niż zjeść za dużo? Standardem jest oczywiście włączenie jak największej ilości warzyw i owoców, a także eliminacja słodyczy. A co z tłuszczami? Wybieramy tylko te zdrowe i nasycone. W czasie diety powinniśmy także żuć gumę. Dlaczego? Po to, by zająć naszą żuchwę i odciągnąć głowę od chęci spożywania niezdrowych przekąsek. Wyżej wspomnieliśmy o celu i konsekwencji do jego dążenia. Pamiętajmy jednak, by nasze działania dobrze zaplanować. Z kolei same nawyki eliminujmy stopniowo. 

Jak zrzucić zbędne kilogramy? Zadbaj o wypoczynek 

Doskonale wiemy, jak kluczową rolę odgrywa w naszym życiu zdrowy sen. W przypadku wagi nie tylko reguluje nasz metabolizm, ale i poziom apetytu. Nie zapominajmy także o regularnym piciu wody. Mówi się, że w co najmniej 80% „jemy oczami”. Dlatego zadbajmy o różnorodność naszych posiłków. Odchudzanie jak każde wyzwanie, lepiej działa w grupie. Pamiętajmy też notować nasze najdrobniejsze sukcesy. Bez przesady starajmy się również codziennie kontrolować naszą wagę. Jak zrzucić zbędne kilogramy? Jak widać, mamy tu nie tylko porzucenie złych nawyków, ale i liczne, psychologiczne sztuczki. Nie gwarantujemy natychmiastowej poprawy. Mamy jednak pewność, że stopniowo wdrażane mogą stać się początkiem wielkiego sukcesu.

Przeczytaj także: Dieta wegańska – zalety i wady