Czeski SUV dla każdego Skoda Kodiaq Style DSG

Zaskakująco ekonomiczny SUV Kodiaq DSG w co najmniej rozsądnej cenie. Nie musi być hybrydą by w trasie palić poniżej 6l/100km

452

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

skoda kodiaq style dsg jest duża
bardzo ładne auto za niedużą cenę

Czy duży rodzinny słów może kosztować mnie jak 200.000,- złotych. Tak Skoda do oferty wprowadziła model Kodiaq Style z silnikiem 1.5 tsi oraz z 7 biegowym dwusprzęgłową automatem. Takie auto kosztuje grubo poniżej 170.000,- Sprawdź aktualny cennik.

Nowoczesny SUV bez hybrydy?

Jeżeli w tych czasach w ofercie nowoczesny samochód nie jest elektryczny to co? Albo nie jest pełną hybrydą albo nawet nie jest tak zwaną soft hybrydą to dziwi. I my też byliśmy zdziwieni dopóki nie przejechaliśmy się i nie zobaczyliśmy jak wygląda jazda tym samochodem. Ekonomia spalanie dynamika. Dynamika nie jest czymś szokującym i całą sytuację ratuje bardzo sprawnie działający siedmio biegowy 2 sprzęgłowy automat. Program pracy tego automatu dzieli się na 4 tryby więc dla każdego coś miłego. Ustawiamy jak potrzebujemy, jeśli zależy na standardzie czy stawiamy na ekonomię czy stawiamy na względną dynamikę.

O ile w trybie sport szału nie ma ale nie ma na co narzekać o tyle praca tej skrzyni biegów w trybie eko zadziwia. Przede wszystkim okazuje się że ten silnik mimo że ma tylko 1,5 l pojemności ma bardzo wysoki moment obrotowy. Skrzynia biegów potrafi świetnie wykorzystać właśnie parametry tego silnika głównie pod kątem momentu obrotowego i ekonomii. Zadziwiające jest to że samochód bez wspomagania elektrycznego bez hybrydy a jest to duży słów rodzinny w trasie przy normalnej prędkości związanej ze znakami drogowymi jest w stanie zejść do 5 l x 100 km.

analogowo wyświetlane zegary skoda kodiaq style dsg
zagary mają kilka trybów wyświetlania

Mały czy duży, jaki jest Kodiaq?

Kodiak nie sprawia wrażenie aż takiego dużego samochodu jakim jest w rzeczywistości w środku. Jeżeli za kierownicą siedzi osoba która ma metr 85 to możecie zobaczyć na zdjęciach że osoby siedzące na tylnej kanapie nie będą miały żadnego problemu z przestrzenią na nogi. Dzięki temu że wnętrze Kodiaqa jest tak przestronne istnieje możliwość dopłaty do 3 rzędu siedzeń. Tego oczywiście nie polecamy bo wtedy przestrzeń ładunkowa będzie bardzo mała. Na pewno za te pieniądze jest to najbardziej przestronny słów a przy tym bardzo przyzwoicie wykonany.

skoda kodiaq style dsg przestronny tył
najwięcej miejsca na nagi dla pasażerów tylnej kanapy

Skoda Kodiaq Style tak naprawdę jest bratem bliźniakiem  Volkswagena Tiguana. obrys płyta podłogowa gabaryty to wszystko jest Volkswagen Tiguan. Biorąc pod uwagę że generalnie przecież Skoda jest własnością koncernu Volkswagen i większość jej produktów to są odpowiedniki które możemy znaleźć w volkswagenie czy w seacie. Natomiast mam wrażenie że te wszystkie odpowiedniki w wykonaniu Skody która jest przecież tańszą marką niżej pozycjonowana od Volkswagena tak naprawdę jest mądrzej zaprojektowane każda Skoda jest lepiej zaprojektowana od Volkswagena.

Skoda Kodiaq Style idealna na długie rodzinne wypady

Jak się jeździ Skodą Kodiaq Style DSG. Ten samochód wydaje się być zaprojektowany do długodystansowych wycieczek oczywiście jeżeli weźmiemy pod uwagę że ten silnik jest dość skromny. Jeżeli będziemy trzymali się przepisów to bez problemu radość będzie nam sprawiała każda wycieczka. Wycieczka na każdym dystansie bo tak jak wspominałem wielkość tego samochodu jest naprawdę ogromna. Materiały z których jest wykonane wnętrze są bardzo wysokiej jakości.

Jak wspominałem przy spokojnej jeździe możemy liczyć na spalanie w okolicach 5 5,5 l benzyny co przy braku wspomagania hybrydowego elektrycznego jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem. Jak w każdej skodzie z gary mamy analogowe jak w każdej schodzi oczywiście spalinowej. I bardzo dobrze ja Jestem tradycjonalistą więc dla mnie jest to bardzo przyjazne i wygodne rozwiązanie.

skoda kodiaq style dsg klimatyzacja z tyłu
trzecia strefa klimatyzacji na tył

Panel środkowy na konsoli jest także utrzymany w tym starym stylu chociaż jest dużym display em elektronicznym ale przewidywalnym. Oczywiście zegary analogowe które mamy na desce przed kierowcą są wyświetlane także elektronicznie ale w kilku trybach możemy sobie wybrać ich kształt. Generalnie myślę że dla średniej polskiej rodziny ten samochód jest absolutnie wystarczającym rozwiązaniem.

Bezpieczny zakup auta Skoda Kodiaq Style DSG TSI posłuchaj audycji z naszego testu.

poczytaj o płonących elektrykach.

jak wymienić akumulator

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia