Czy na plażę warto wziąć ze sobą specjalne buty do wody?

obuwie do wody na kamienistej plaży i brzegu idealnie zapewni ci komfort wypoczynku

629

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

buty do wody dadzą ci komfort i bezpieczeństwo twoich stóp

Jednym z ulubionych kierunków turystycznych Polaków jest oczywiście polskie morze, ale i Chorwacja. Lato to idealny czas na wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi na plażę. Warto jednak do takiego wyjazdu odpowiednio się przygotować. Kompletując swój ekwipunek nad morze, nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu. Idealnie sprawdzą się tu specjalne buty do wody. Czym takie obuwie dokładnie jest i jakie ma zalety?

buty do wody dadzą ci komfort i bezpieczeństwo twoich stóp chroniąc cię przed skaleczeniem
buty do wody dadzą ci komfort i bezpieczeństwo twoich stóp chroniąc cię przed skaleczeniem

Czym są buty do wody?

Jeszcze kilka lat temu mówiąc o butach na plażę, przede wszystkim myślało się o klapkach i sandałach. Dziś oferta na rynku pod tym względem jest dużo szersza. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno wspomniane wcześniej specjalne buty do wody. Sprawdzają się idealnie nie tylko na plaży, ale także nad rzeką czy jeziorem. Dlaczego? Przede wszystkim chronią one skutecznie nasze stopy przed ewentualnym skaleczeniem lub poważniejszym urazem. Na plaży nie trudno nadepnąć na ostry kamień czy kawałek szkła. Dzięki odpowiednim butom do wody można spacerować po plaży bezpiecznie. Co więcej, w takim obuwiu można także bez obaw wchodzić do wody. Jeśli okaże się, że dno jest dość kamieniste, to stopy będą właściwie zabezpieczone. Warto tu dodać, że buty wykonane są rzecz jasna z materiału, który odporny jest na działanie wody. Nie trzeba się zatem obawiać, że po pewnym czasie obuwie mogłoby ulec zniszczeniu pod wpływem wilgoci.

Kiedy warto nosić buty do wody?

Specjalne obuwie do wody ma bardzo szerokie zastosowanie. Jak wspomniano, idealnie sprawdzi się na plaży, nad jeziorem czy rzeką. Warto jednak na pewno wyposażyć się w takie buty, kiedy planuje się wyjazd na dość kamienistą plażę. Podobnie jest w przypadku żwirowego wybrzeża. Buty chronić będą stopy przed skaleczeniem i poślizgnięciem się na mokrej nawierzchni. Buty do wody warto także zabrać ze sobą, wyjeżdżając na plażę za granicę. Dobrym przykładem może być tu choćby popularna w naszym kraju Chorwacja. Tamtejsze plaże słyną z obecności jeżowców (ponad 20 gatunków!). Nadepnięcie na takie zwierzę nie jest niczym przyjemnym: gruczoły jadowe znajdują się u nasady kolca, a wydzielane przez nich toksyny są niebezpieczne dla człowieka. Warto zatem się zabezpieczyć przed takim bolesnym i niespodziewanym doznaniem, wkładając właśnie specjalne buty do wody.

Jakie są rodzaje obuwia do wody?

Obecnie wybór różnych rodzajów butów do wody jest naprawdę bardzo szeroki. Można się o tym przekonać, zapoznając się choćby z ofertą sieci CCC, zarówno online, jak i w ponad 800 sklepach stacjonarnych. Warto zdecydować się np. na linię popularnej marki Sprandi w bardzo przyjemnych i wakacyjnych kolorach. Dostępne są buty do wody męskie, damskie oraz dziecięce. Wszystkie oferowane są w różnych rozmiarach, barwach i wzorach. Dzięki temu każda osoba ma możliwość wyboru idealnego modelu dla siebie. Co ważne, buty do wody produkowane są także z różnych materiałów. Wspomnieć można tu choćby o butach gumowych, plastikowych czy piankowych. Dodatkowo wybrać można także między obuwiem z miękką podeszwą, jak i twardą. Wszystko to pozwala na zakup takich butów do wody, które nie tylko będą skutecznie chronić stopy, ale zapewnią także odpowiedni komfort użytkowania oraz wpiszą się w naszą ulubioną stylizację.

Jak wybrać buty do wody?

Szeroki wybór obuwia do wody może jednak wcale nie ułatwiać decyzji zakupowej. Na co zatem powinno się zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim takie buty muszą być dobrze dopasowane pod kątem rozmiaru. Nie mogą być zbyt luźne, ponieważ wówczas mogłyby się wypełnić wodą i zsunąć ze stopy po opuszczeniu lądu. Innymi słowy, obuwie do wody musi dobrze przylegać do stopy. Istotne jest także, aby wziąć pod uwagę rodzaj planowanej aktywności. W przypadku wyjazdu na żwirową i kamienistą plażę, warto zdecydować się na buty z twardą podeszwą.

przeczytaj o płonących bateriach w autach elektrycznych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia