Jak zadbać o skórę w podróży?

Jak zapobiec przesuszeniu skóry w podróży? 5 sposobów np: chusteczki dla niemowląt-czy wiedziałeś o tym?

476

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak zadbać o skórę w podróży? kobieta z pudełkiem kremu w ręku
Jak zadbać o skórę w podróży? nasz poradnik online

Podróżowanie bywa wymagającym przedsięwzięciem – także dla skóry. Jak więc zadbać o cerę podróżując, aby i skóra wróciła z wojaży wypoczęta? Jak zadbać o skórę w podróży? Szybki i skuteczny poradnik.

Dbałość o cerę w podróży

W podróży często nie mamy odpowiednich warunków na właściwą pielęgnację skóry. Szczególnie jeśli wciąż się przemieszczamy czy na przykład mieszkamy pod namiotem. Nie zawsze jest możliwość wieloetapowej pielęgnacji, wykonania peelingu czy maseczki lub dwuetapowego oczyszczania twarzy. Warto więc podróżną kosmetyczkę zaopatrzyć w produkty, które pozwolą nam zadbać o siebie niezależnie od warunków. Idealnym rozwiązaniem w podróży jest paczka chusteczek do  demakijażu. Pomogą one zmyć make-up, odświeżyć twarz jeżeli nie mamy w danej chwili o dostępu do bieżącej wody. Świetnie w tej roli, o czym nie wszyscy wiedzą, sprawdzają się mokre chusteczki dla niemowląt. Chusteczki dla niemowląt są bardzo delikatne dla wrażliwych oczu. To z czym nasza cera musi się zmierzyć podczas podróży to często przesuszone klimatyzacją powietrze, wiatr, duże nasłonecznienie.

Dlatego też podróżując, dobrze jest pamiętać o nawilżaniu skóry. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą na przykład kosmetyku takiego jak serum nawilżające z kwasem hialuronowym, żelu na bazie aloesu, który ukoi skórę po opalaniu. Wygodnym kosmetykiem w podróżnym formacie, który z łatwością zmieścimy do walizki bez ryzyka wylania się z opakowania czy niespełnienia wymogów dotyczących objętości w samolocie będzie maseczka w płachcie. Pozostałości maseczki nie trzeba spłukiwać – resztki preparatu wklepuje się w skórę jest więc to znakomite rozwiązanie kiedy podczas długiej podróży czujemy że nasza skóra potrzebuje ukojenia. Bardzo długo panował trend stosowania tego typu maseczek w samolotach, warto jednak wspomnieć, że w suchym klimatyzowanym powietrzu kabiny maseczka w płachcie może dodatkowo wysuszyć cerę, lepiej więc zadbać o odpowiedni krem jeszcze przed lotem.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Jak zadbać o skórę w podróży? Wyjeżdżając, zaopatrzmy się w odpowiednie filtry UV. Będą one chroniły naszą skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego, pomogą w profilaktyce przeciwstarzeniowej w podróży a także w zapobieganiu przebarwieniom. Filtr powinien mieć odpowiednią wysokość i spektrum. W słoneczne dni najlepszym wyborem będzie SPF 50. Jeśli chodzi natomiast o spektrum warto wybierać te produkty, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Oczywiście w miarę możliwości także przed promieniowaniem podczerwonym i światłem niebieskim. 

Objętości podróżne

Żeby dobrze się spakować i między sobą wszystkie niezbędne kosmetyki warto zainwestować w produkty o objętościach podróżnych. Malutkie buteleczki bez trudu wpasujemy do kosmetyczki a będą one przede wszystkim lżejsze. To ma znaczenie, jeżeli nasza podróż przewiduje na przykład pieszą wędrówkę z plecakiem. Na rynku obecnie jest bardzo szeroki wybór miniatur także tych do makijażu – bez problemu więc zaopatrzymy się w kosmetyki nawet z wyższej półki. Można też kupić niewielkie puste pojemniczki i odpowiednią ilość produktu używanego w domu zabrać ze sobą. Pakując się w podróż zwracajmy uwagę na to czy niektóre z naszych kosmetyków nie powinny być trzymane w lodówce. Jeśli nie mamy takiej możliwości podczas podróży, wybierzmy zamiennik. Produkt, który powinien być trzymany w odpowiedniej temperaturze przy niezastosowaniu się do zaleceń bardzo szybko może zjełczeć i naszej skórze wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Czy wiesz jak zadbać o skórę latem?

 
Energetyczna muzyka

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia