Po czym rozpoznać zatrucie grzybami?

Zatrucie to nie jedyna możliwość utraty zdrowia przy grzybobraniu. Po czym poznać zatrucie grzybami? Dowiedz się!

86
Po czym rozpoznać zatrucie grzybami?
Jak podkreśla dr Magdalena Cubała–Kucharska – większość objawów zatrucia grzybami może okazać się mało charakterystyczna.

Sezon na grzybobranie rusza pełną parą. Tysiące Polaków każdej jesieni chętnie wybiera się do lasu po upragnione zbiory. Grzyby to dla wielu doskonały smak. Mogą jednak okazać się też bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Po czym rozpoznać zatrucie grzybami? 

Zatrucie grzybami to nie są żarty 

Dr Magdalena Cubała-Kucharska – specjalistka medycyny rodzinnej, przyznaje, że większość objawów zatrucia grzybami może być mylona z zupełnie innymi dolegliwościami. Z drugiej strony same symptomy mogą pojawić się po różnym czasie od momentu zatrucia. Tutaj rzecz jasna najważniejsza jest szybka reakcja. W przeciwnym razie może dojść do powikłań zagrażających nie tylko naszemu zdrowiu, ale i życiu. W przypadku trujących grzybów narosło również wiele mitów. Co na ich temat sądzi nasza ekspertka? Zapraszamy do wysłuchania poniższej rozmowy.  Zatrucie to nie jedyna możliwość utraty zdrowia w związku z grzybobraniem i jedzeniem grzybów, jest jeszcze Bąblownica – groźna choroba!

Rozmowa z dr Magdaleną Cubałą-Kucharską

Zainteresowała Cię nasza rozmowa? Posłuchaj więcej naszych podcastów.

Sprawdź też, czy możesz dostać mandat za zbieranie grzybów.