Miliardy nowych kosztów czyli nowelizacja pomocy Ukraińcom w Polsce

Polski Sejm głosuje za projektem nowelizacji ustawy o pomocy Ukraińcom. Legalność pobytu do 30 czerwca 2024 roku! Nowelizacja pomocy Ukraińcom przedłuża ochronę tymczasową do 4 marca 2025 i więcej!

194

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowelizacja pomocy Ukraińcom
ile teraz będzie kosztowała nowelizacja pomocy Ukraińcom?

Projekt nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, znajdującym się w sytuacji konfliktu zbrojnego, przeszedł pierwsze czytanie w polskim Sejmie. Wnioskowano o przedłużenie legalności pobytu ukraińskich uchodźców wojennych do 30 czerwca 2024 roku. Wszystkie kluby parlamentarne oraz koło Kukiz’15 poparły dalsze prace nad projektem. Wszystkie z wyjątkiem Konfederacji, która chciała odrzucić go już na pierwszym etapie.

Ile miliardów tym razem po nowelizacji?

Nowelizacja pomocy Ukraińcom. Zgodnie z obecnymi przepisami, pobyt obywateli Ukrainy jest legalny, jeśli przybyli do Polski w okresie od 24 lutego 2022 r. do 4 marca 2024 r. Nowelizacja ma związek z decyzją Rady UE, która przedłużyła tymczasową ochronę dla ukraińskich uchodźców do 4 marca 2025 r. Projekt przewiduje również przedłużenie korzystnych rozwiązań podatkowych dla Ukraińców przebywających w Polsce, a także możliwość przyznania świadczeń tym, którzy zapewnią zakwaterowanie i wyżywienie obywatelowi Ukrainy na okres do 120 dni.

Konfederacja była jedyną partią, która chciała odrzucić projekt, argumentując, że to czynienie z narodu polskiego zakładnika cudzej polityki. Pozostałe ugrupowania podkreślały potrzebę wsparcia dla Ukraińców z uwagi na trwającą sytuację konfliktu zbrojnego oraz korzyści, jakie Polska może odnieść, w szczególności w obszarze kadry medycznej. Projekt trafił do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Wśród argumentów za dalszą pomocą dla Ukraińców wymieniane są:

  • Konieczność humanitarna.
  • Wzmacnianie bezpieczeństwa Polski.
  • Korzyści ekonomiczne dla Polski (m.in. dostęp do siły roboczej).

Przeciwko projektowi jest Konfederacja, która argumentuje, że:

  • Dalsza pomoc dla Ukraińców jest zbyt dużym obciążeniem dla Polski.
  • Polska powinna skupić się na pomocy swoim obywatelom, pomoc w Ukrainie jest regularnie rozkradana vide gdzie urzędnicy mają kasę na luksusy???!!!
  • Pomoc dla Ukraińców nie jest w polskim interesie narodowym. Ukraiński prezydent donosi na Polskę.

Dalsze prace nad projektem będą prowadzone w Komisji Finansów Publicznych.

ile na prawdę będzie kosztować nowelizacja pomocy Ukraińcom?

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia