„Konkurs” na prokuratora krajowego i konferencja „zbuntowanych’ prokuratorów

175

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Konkurs" na prokuratora krajowego -przesłuchania przeprowadzi zespół powołany przez wiceminister Marię Ejchart.

26 lutego 2024 roku to dzień, który może zaważyć na przyszłości Prokuratury Krajowej. W Warszawie rozgrywają się dwa kluczowe wydarzenia, rzucające światło na napięcia i kontrowersje otaczające tę instytucję.

Z jednej strony, w Ministerstwie Sprawiedliwości odbywają się przesłuchania pięciu kandydatów na stanowisko Prokuratora Krajowego. Konkurs ten, ogłoszony przez Prokuratora Generalnego Adama Bodnara po odwołaniu Dariusza Barskiego, budzi wiele kontrowersji. Zbuntowani prokuratorzy, m.in. Robert Hernand, Michał Ostrowski i Tomasz Janeczek, twierdzą, że jest on niezgodny z prawem i nie respektuje autonomii prokuratury.

Z drugiej strony, w tym samym czasie „zbuntowani” prokuratorzy organizują konferencję prasową. Zapowiadają oni przedstawienie swoich argumentów przeciwko konkursowi oraz ujawnienie informacji o nieprawidłowościach w działaniach Prokuratury Krajowej.

„Konkurs” na prokuratora krajowego

Przesłuchania kandydatów na prokuratora krajowego rozpoczęły się o godzinie 10:00 w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Przeprowadzi je zespół powołany przez wiceminister Marię Ejchart.

Kandydatami na to stanowisko są: Dariusz Korneluk – zastępca prokuratora krajowego, Katarzyna Kwiatkowska – prokurator Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Agnieszka Leszczyńska – prokurator okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim, Jacek Skała – prokurator Prokuratury Regionalnej w Krakowie, Ewa Wrzosek – prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych i naradzie zespół ma wyłonić jednego z kandydatów. Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone jeszcze w poniedziałek.

konferencja „zbuntowanych’ prokuratorów

W tym samym czasie, o godzinie 10:00, „zbuntowani” prokuratorzy organizują konferencję prasową. Zapowiadają oni ujawnienie informacji o nieprawidłowościach w działaniach Prokuratury Krajowej, a także przedstawienie argumentów przeciwko „konkursowi” na stanowisko Prokuratora Krajowego. W konferencji mają wziąć udział również przedstawiciele sędziów i świata nauki, co nadaje jej dodatkowy ciężar gatunkowy.

Sytuacja wokół Prokuratury Krajowej jest napięta od czasu odwołania Dariusza Barskiego przez Adama Bodnara. Dzisiejsze wydarzenia mogą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Prokuratury Krajowej.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Tatrzańskie niedźwiedzie: Jak zachować się w ich obecności? – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Trudeau o Putinie zawsze krytycznie – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia