F-16 mają trafić na Ukrainę. Putin zabrał głos.

Dyktator mówił o tym, co zrobi Rosja, gdy na Ukrainę dotrą samoloty F-16. Do przekazania ich zobowiązały się takie kraje, jak Belgia, Dania, Norwegia i Holandia. Trwa szkolenie ukraińskich pilotów pod kątem obsługi maszyn.

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

F-16 mają trafić na Ukrainę: deklaracja Władimira Putina

Władimir Putin ostrzegł, że jeśli Zachód dostarczy Ukrainie myśliwce F-16, to Rosja zniszczy je, tak jak obecnie niszczy czołgi na Ukrainie. Władimir Putin, w swoim przemówieniu do rosyjskich pilotów, zdecydowanie zaprzeczył planom Rosji dotyczącym najechania krajów NATO, w tym Polski i Czech. Określił te doniesienia jako „nonsens” i „bzdury”, zaznaczając, że podobne zapewnienia w przeszłości nie gwarantowały bezpieczeństwa. Ponadto, Putin omówił również reakcję Rosji na ewentualne obecności samolotów F-16 na Ukrainie.

W trakcie spotkania z pilotami rosyjskich sił powietrznych w Torzhoku, Władimir Putin stanowczo odrzucił spekulacje na temat możliwego ataku Rosji na kraje NATO, włączając w to Polskę, kraje bałtyckie i Czechy. Putin nazwał te doniesienia „kompletnym nonsensem” i podkreślił, że nie ma żadnych planów ani zamiarów dotyczących agresji wobec tych państw. Władimir Putin został zapytany także o myśliwce F-16, na które obecnie czeka Ukraina. Do przekazania ich zobowiązały się takie kraje, jak Belgia, Dania, Norwegia i Holandia. Trwa szkolenie ukraińskich pilotów pod kątem obsługi maszyn.

Władimir Putin o ataku na kraje NATO – „kompletny nonsens”

W swojej wypowiedzi Putin także skrytykował ideę zainteresowania się Europą po Ukrainie, sugerując, że byłoby to działanie mające wyłącznie na celu wykorzystanie obywateli dla pozyskania środków finansowych na broń. Jednocześnie podkreślił, że takie plany są nieprawdziwe i Rosja ich nie ma. Jednakże, patrząc wstecz, podobne zapewnienia Putina nie przynosiły gwarancji bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę historię działań Rosji, w tym prowokacji i działań pod „fałszywą flagą”, które poprzedzały pełnoskalową inwazję na Ukrainę.

Putin także odniósł się do dostarczenia przez kraje NATO myśliwców F-16 na Ukrainę. Wyraził stanowisko, że nawet jeśli te maszyny zostaną dostarczone i ukraińscy piloci zostaną przeszkoleni do ich obsługi, nie zmieni to sytuacji na polu bitwy. Zaznaczył, że Rosja zniszczy te maszyny tak samo, jak inne elementy ukraińskiego sprzętu wojskowego, jak czołgi czy pojazdy opancerzone. Słowa Putina padły po wcześniejszych komentarzach ukraińskiego szefa MSZ Dmytro Kułeby, że maszyny powinny przybyć na Ukrainę w najbliższych miesiącach


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia