Konfederacja vs aktywiści „Ostatniego Pokolenia”. Jest zawiadomienie do prokuratury

Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z protestami aktywistów klimatycznych należących do grupy "Ostatnie Pokolenie".

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konfederacja vs aktywiści
Konfederacja vs aktywiści "Ostatniego Pokolenia"

Organizacja ta przeprowadziła w Warszawie serię akcji, w tym blokady mostów i akty wandalizmu jak oblanie farbą warszawskiej Syrenki.

Konfederacja vs aktywiści „Ostatniego Pokolenia”

Podczas konferencji prasowej Konfederacji, Ewa Zajączkowska-Hernik podkreśliła, że działania Ostatniego Pokolenia mogą stanowić przestępstwo, zwłaszcza w kontekście blokad dróg, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców, a także uniemożliwiać działanie służb ratunkowych.

„Składamy jako Konfederacja zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizację Ostatnie Pokolenie” – mówiła rzecznik prasowy Konfederacji, Ewa Zajączkowska-Hernik.

„Mamy nadzieję, że polskie władze zaczną sobie wreszcie radzić z takimi organizacjami i nie pozwolą na to, by warszawscy kierowcy stali się zakładnikami ekoaktywistów. […] Chcemy żyć normalnie. Normalnie jeździć po ulicach, normalnie docierać do miejsc pracy i zawozić dzieci do szkoły – podkreśliła.

Zwróciła również uwagę na fakt, że sąd krajowy w Monachium uznał Ostatnie Pokolenie za organizację przestępczą.

Marek Szewczyk: „Chcemy natychmiastowej reakcji”

Marek Szewczyk z Konfederacji zaznaczył, że działania Ostatniego Pokolenia są niebezpieczne i nielegalne, a ich eskalacja może prowadzić do sytuacji podobnych do tych, które miały miejsce w Niemczech, gdzie grupa została uznana za zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze terrorystycznym.

„W Niemczech grupa ta została uznana za zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze terrorystycznym. […] Tam widzimy dużo większy poziom eskalacji zachowań tejże grupy” ostrzegał Szewczyk, tłumacząc, że Konfederacja nie chce, by do takiej sytuacji doszło również w Polsce.

Marek Szewczyk wezwał również prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, do wypowiedzenia umowy, która umożliwia grupie aktywistów korzystanie z preferencyjnych warunków wynajmu lokalu.

„Rafał Trzaskowski powinien wypowiedzieć tą umowę z uwagi na ich działania szkodzące warszawiakom. Chcemy natychmiastowej reakcji, żeby służby zajęły się tą lewicową ekstremą” – posumował Szewczyk.

Konfederacja podkreśla, że ich celem jest zapewnienie mieszkańcom Warszawy normalności oraz swobody poruszania się po mieście.

Należy zaznaczyć, że dotychczasowe działania „Ostatniego Pokolenia” w Warszawie niejednokrotnie budzą obawy i niechęć wśród mieszkańców oraz władz lokalnych, które zobowiązane są do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Konfederacja wyraża nadzieję, że władze podejmą skuteczne działania w celu zapobieżenia dalszym incydentom i zagrożeniom wynikającym z działań grup ekoaktywistów, takich jak „Ostatnie Pokolenie”.

Zobacz także:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia