Hyundai Tucson Nowej Generacji przeszedł testy drogowe i jakości

398

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Po fazie intensywnego rozwoju w ośrodkach testowych Hyundaia, tuż przed rynkowym debiutem Hyundai Tucson Nowej Generacji został poddany finalnym szlifom na czeskich i austriackich drogach. Światowa premiera online samochodu miała miejsce 15 września o godzinie 02:30 czasu środkowoeuropejskiego. Transmisja i zdjęcia są dostępne na stronie hyundai.com i na oficjalnych kanałach marki Hyundai w mediach społecznościowych.

Hyundai Tucson Nowej Generacji – intensywna faza rozwoju

W ostatnich miesiącach nowy SUV marki Hyundai został poddany testom trwałości i próbom dynamicznym na słynnej północnej pętli Nürburgringu. Przeszedł również rygorystyczne testy drogowe w całej Europie. Począwszy od skrajnych zimowych warunków w Szwecji poprzez holowanie przyczep w Alpach, kończąc na upalnym południu Hiszpanii. Wszystko po to, aby mieć pewność, że spełni wysokie oczekiwania europejskich klientów. W trakcie testów na specjalnym poligonie w Czechach samochód musiał udowodnić swoją jakość w ekstremalnych warunkach. Sprawdzono i przetestowano system napędu na cztery koła, system rozdziału momentu obrotowego, sterowanie sprzęgła i wzrost momentu obrotowego przy niskich prędkościach. Testy potwierdziły, że Tucson Nowej Generacji jest prawdziwym SUV-em i umożliwi kierowcom bezkompromisową jazdę również w trudnym terenie.

Tucson
Fot. materiały prasowe

Sprawdzono ogólną sztywność konstrukcji nadwozia na wymagających drogach. Otwierano wszystkie drzwi, tylną klapę i panoramiczny dach,. Nawet z dwoma kołami na ziemi i dwoma kołami znajdującymi się po przekątnej w powietrzu. Drzwi zamykały się bez problemów. Na nierównych nawierzchniach zidentyfikowano nietypowe dźwięki wydawane przez samochód w określonych warunkach i zredukowano je. Samochód wjechał też do wody, aby wykazać, czy wyższych prędkościach prawidłowo działają takie elementy jak osłony podwozia i kół. Zbadano też, czy model bez problemu brodzi w wodzie o głębokości od 20 do 30 centymetrów. Na stromych wzgórzach o nachyleniu od 30 do 45 procent przetestowano hamulec postojowy, systemy Autohold i asystent zjazdu ze wzniesienia. Obciążeniom poddano również sprzęgło podczas ruszania samochodem na wzniesieniu. Po udowodnieniu jakości w Czechach auto musiało zademonstrować swoje możliwości holowania w austriackich Alpach. Tucsona zabrano z przyczepą na trudną trasę u podnóży góry Grossglockner. Auto pokonywało z przyczepą podjazdy, zjazdy i ostre zakręty.

hyundai
hyundai tucson nowej generacji
Fot. materiały prasowe

Czwarta edycja bestsellera Hyundaia

W najlepiej sprzedającym się SUV-ie Hyundaia po raz pierwszy uwzględniono nową filozofię designu marki. Przyjemność z prowadzenia zapewniono dzięki palecie responsywnych silników i skrzyń biegów w połączeniu z praktycznymi w codziennym użytkowaniu elementami. Dochodzi do tego napęd na cztery koła i możliwość holowania przyczep. Odzwierciedleniem podejścia do produkcji samochodów Hyundai są konsekwentnie przyznawane w ostatnich latach nagrody za jakość. W amerykańskim badaniu jakości Initial Quality Study 2020 według J.D. Power trzecia generacja Tucsona to najlepszy kompaktowy SUV na rynku. Ponad 7 milionów Tucsonów zostało sprzedanych na całym świecie od momentu jego wprowadzenia na rynek w 2004 roku. Z tego 1,4 miliona sprzedano tylko w Europie, dzięki czemu Tucson został najlepiej sprzedającym się Hyundaiem w naszym regionie. Produkcja auta nadal będzie odbywać się w fabryce Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) w czeskich Nošovicach.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia