Bruce Willis kończy karierę

381

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bruce Willis kończy karierę
Do najbardziej kultowych filmów z udziałem aktora zalicza się „Szklaną pułapkę” czy „Armageddon”.

Bruce Willis kończy karierę – kilka dni temu informacja ta obiegła cały świat. Wielu fanom do teraz trudno w to uwierzyć. Powodem decyzji aktora okazała się jednak afazja – choroba, która postępuje u gwiazdora od kilku lat. 

Bruce Willis kończy karierę – oficjalne oświadczenie 

„Jako rodzina chcemy was poinformować, że u naszego ukochanego Bruce’a zdiagnozowano afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze. Po namyśle postanowił on zrezygnować z kariery, która tak wiele dla niego znaczyła. To trudny czas dla nas wszystkich, dlatego bardzo doceniamy wasze wsparcie, współczucie i miłość” – napisała rodzina aktora w oficjalnym oświadczeniu. Na reakcje ze strony kolegów z branży nie trzeba było długo czekać. Swój żal na łamach mediów społecznościowych wyrazili m.in. Tom Hanks. John Travolta czy Matthew Perry. Bruce Willis z pewnością należy do jednego z najpopularniejszych aktorów. Szczególnie zostanie zapamiętany z tak kultowych produkcji jak „Szklana pułapka” czy „Armageddon”. Prywatnie w przeszłości był mężem aktorki Demi Moore, z którą ma trójkę dzieci. Z obecną żoną, Emmą Heming, doczekali się natomiast dwóch pociech. 

Bruce Willis kończy karierę

Bruce Willis kończy karierę – postępująca choroba 

Nad zakończeniem kariery gwiazdor „Szklanej pułapki” myślał już od dłuższego czasu, bowiem na planie coraz częściej miewał trudności m.in. z zapamiętywaniem tekstu czy prawidłowym wysławianiem. Choroba zaczęła postępować do tego stopnia, że aktor musiał czytać swoje kwestie. Tymczasem w lutym ogłoszono nominacje do Złotych Malin – tzw. „anty-Oskarów”, które przyznawane są za najgorsze filmy i rolę. Okazało się, że dla Bruce’a Willisa stworzono osobną kategorię dla jego wszystkich ubiegłorocznych kreacji. W mediach rozpętała się burza. Sami zainteresowani natomiast w oficjalnym oświadczeniu przyznali, że tworząc wspomnianą kategorię nie mieli pojęcia o chorobie aktora. Uszczypliwie dodali, że być może jego przedstawiciele popełnili błąd, iż pozwolili mu tak ciężko pracować przy tak postępującej chorobie. Samą decyzję o zakończeniu kariery organizatorzy Złotych Malin uznali jednak za słuszną, życząc aktorowi dużo zdrowia. 

Bruce Willis kończy karierę

Bruce Willis kończy karierę – czym jest afazja? 

Afazja to medyczny termin, który określa zaburzenia mowy powstałe na skutek uszkodzeń w lewej półkuli mózgowej. Warto dodać, że lewa półkula naszego mózgu odpowiedzialna jest za funkcje językowe. Z klasyczną odmianą choroby zmagają się głównie dorośli, cierpiący na choroby układu nerwowego. Do jej charakterystycznych objawów zalicza się m.in. problemy z pamięcią czy trudności z poprawnym artykułowaniem zdań. Bruce Willis kończy karierę z powodu afazji. Nie jest jednak jedyną postacią w show-biznesie, która mierzyła się, bądź mierzy z tym problemem. Do choroby przyznała się również Emilia Clarke i Sharone Stone. Wielu fanom z pewnością będzie brakować kolejnych ról Bruce’a Willisa. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak docenić jego liczne kultowe kreacje filmowe.

Foto: Wikimedia Commons, Pexels.com

Zobacz także: Gwiazdy, które wygrały z nowotworem

Przekaż 1% na Fundacje Emanio Arcus

Więcej informacji na temat ciekawostek ze świata show-biznesu usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia