W naszym artykule z przed kilku lat poruszaliśmy już ten temat. Konserwacja samochodu pokonaj rdzę poradnik to powrót do zagadnienia, czyli jak pokonać rdzę. Krótki poradnik walki o jej wyeliminowanie.
Każdy producent samochodu stosuje fabryczne zabezpieczenia antykorozyjne. Nie są one niestety tak trwałe jak kilka lat temu i po pewnym czasie tracą swoje właściwości. Trwałość takiego zabezpieczenia zależy od tego, jakich środków użyto w trakcie produkcji auta podczas montażu. Pamiętajmy że oprócz zabezpieczeń podwozia fabrycznie zabezpieczone są również profile wewnętrzne. To zabezpieczenie na bazie wosków ma wyeliminować gromadzenie się wilgoci w miejscach trudno dostępnych. Natomiast fabryczna warstwa antykorozyjna podwozia może zostać uszkodzona przez uderzenia kamieni, na skutek innych uszkodzeń mechanicznych. Kolejnym powodem korozji są też sól drogowa, wilgoć oraz w wielu wypadkach źle wykonane naprawy blacharskie. W tym wypadku niewłaściwie oczyszczone i zabezpieczone powierzchnie naprawiane po jakimś czasie korodują pod pięknie położonym lakierem.
Konserwacja samochodu pokonaj rdzę poradnik od czego zacząć
Przed podjęciem decyzji o zabezpieczeniu samochodu przed korozją wypada zastanowić się nad jednym. Czy w walce z korozją zdamy się na swoje siły i czy jesteśmy na to przygotowani ze strony organizacyjnej. Jak nam wiadomo do zabezpieczenia podwozia niezbędny jest kanał lub podnośnik i najlepiej myjka ciśnieniowa (karcher). Doliczyć oczywiście trzeba koszt preparatów których będziemy używać, plusem jest to że wybieramy je według swojego uznania. Za narzędzia oraz odzież ochronną z dobrego sklepu zapłacisz również jakieś pieniądze. Teoretycznie koszt takiego zabiegu jest niższy niż w warsztacie zajmującym się tym profesjonalnie. Minusem zaś jest nakład pracy i czas który musimy poświęcić.
Jeżeli chodzi o profesjonalistów zajmujących się zabezpieczeniami antykorozyjnymi wybór takich firm na rynku jest naprawdę duży i wybór preparatów też powinien nas zadowolić. Niestety ceny nie należą do najniższych. Plusem jest to że po odstawieniu pojazdu do warsztatu w ciągu kilku godzin sprawę mamy załatwioną. Dostajemy też gwarancję np. na rok i ewentualną zniżkę przy powtórzeniu zabiegu.
Zabezpieczenie antykorozyjne – ze strony krown – czy warto
1 Etap – Przygotowanie pojazdu do zabezpieczenia w naszym serwisie
2 Etap – Osuszanie
3 Etap – Nałożenie oleju antykorozyjnego Krown
Zabezpieczane jest całe podwozie pojazdu, ze uwzględnieniem ognisk korozji, zgrzewów i spawów, wszystkie złącza i czujniki elektryczne, klemy akumulatorów, części elektryczne, przewody. Newralgiczne miejsca pod maską takie jak kielichy amortyzatorów czy podłużnice.
Istnieje możliwość wywiercenia przez wyszkolonych techników Krown otworów w celu aplikacji produktu w trudno dostępnych miejscach i profilach zamkniętych, takich jak progi, drzwi, błotniki czy klapa bagażnika. Otwory te są zaślepiane specjalnymi gumowymi korkami, które wyglądają jak te, które są stosowane przez producenta pojazdu.
Zaletą jest czas trwania wynoszący około 3 – 4 godziny w zależności od rodzaju pojazdu. W przypadku zabezpieczeń nie ma potrzeby zostawienia pojazdu na dłuższy okres, a zabezpieczony pojazd jest od razu gotowy do użytkowania.
Kiedy zabezpieczać? Zabezpieczenie w odróżnieniu od tradycyjnych metod można wykonywać przy każdej pogodzie i o każdej porze roku. Deszcz, śnieg i mróz nie mają wpływu na skuteczność aplikacji powłoki antykorozyjnej Krown.
Najlepsze rezultaty daje coroczne powtarzanie procesu. Samo zaś zabezpieczenie pojazdu odbywa się według procedury kanadyjskiego producenta.
Obejrzyjmy również jak wygląda w skrócie zabezpieczenie antykorozyjne samochodu krok po kroku.
Może cię też zainteresować temat Jak kupić dobry samochód używany porady