Odkryj świat Icebreaker: Bielizna termoaktywna, która zachwyci Cię jakością

bielizna wełniana? wełna gryzie! no właśnie! poznaj bieliznę z wełny z merynosów Icebreaker

408

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Icebreaker - wełna z merynosów do produkcji bielizny
Icebreaker - wełna z merynosów do produkcji bielizny

Nowa Zelandia to kraj jeszcze nie skażony globalizacją. Większość rodzimych produktów to najwyższa jakość najbliżej natury. Wszystko co jest przeznaczone dla ludzi ma być po prostu naturalne i korzystać z naturalnych właściwości prozdrowotnych. Na pewno znacie słynne miody Manuka, jak wiecie te miody mają bardzo specjalne właściwości są bardzo poszukiwane no i niestety dużo droższe od tych normalnych. Dlaczego tak jest? Naturalny warunki roślin z których pszczoły zbierają miód są absolutnie unikalne. Dziś chcemy wam przedstawić markę icebreaker która w produkcji odzieży i bielizny jest tym samym co Manuka wśród miodów. Oto esencja natury MERINO z Nowej Zelandii

Wełna z Merynosów czyli sama natura Icebreaker

Dawno temu przed globalizacją naszego kraju i zniszczeniem standardów produkcji wszystkiego do wymiaru kosztów podstawą produkcji odzieży była wełna. Niestety cena czyni cuda więc podobna nazwa ba-wełna nie oznacza podobnej jakości. Ba, nawet nie jest zbliżona jakością do wełny. Ci którzy są starszej daty pamiętają że dziadkowie mieli na przykład jesionki z tak zwanego samodziału. Nie dość że były bardzo, bardzo ciepłe to jeszcze były niemalże niezniszczalne no bo w takiej miesiące chodziło się całe życie.

Kontynuując temat historyczny czyli nasze babcie i dziadkowie, niektórzy jeszcze pamiętają coś takiego jak włóczka. Z włóczki na szydełku czy na drutach babcie robiły dla swoich wnuków rękawiczki czapki sweterki. Dawno temu najpowszechniejsza włóczka była produkowana właśnie z wełny. Najszlachetniejszą wełną zawsze była wełna z Merynosów. W czasach PRLu istniała sieć sklepów w największych polskich miastach która się nazywała Merino. Można tam było kupić Najwyższego lotu wełniane tkaniny nie tylko na jesionki ale i na marynarki kamizelki i spodnie.  Niestety ta sieć została wyparta przez tanie gotowe produkty odzieżowe z Azji.

Historia Merino i Icebreaker

Merynosy to owce które żyją w bardzo trudnych warunkach i ich wełna ze względu na długoletnie genetyczne uwarunkowania jest ciepła ale nie powoduje przegrzania organizmu. Tak więc z jednej strony ma właściwości bardzo izolujące i utrzymujące ciepło ale z drugiej strony nie powoduje pocenia się. Merynosy w Polsce są hodowane w górach, to samo dzieje się w całej Europie czyli w Alpach także. Wszędzie gdzie te owce są hodowane zwykła owce nie miałaby szansy przetrwania.

Właśnie na te właściwości wełny merynosów zwrócili uwagę specjaliści z firmy Icebreaker. Najprościej mówiąc latem ta wełna oddycha i nie przegrzewa organizmu. W zimę grzeje i chroni również przed deszczem śniegiem oraz ekstremalnie niską temperaturą. To właśnie firma Icebreaker wykorzystała właściwości wełny merynosów do masowej produkcji odzieży outdoorowej. Odzieży która będzie funkcjonalna właśnie pod względem utrzymania temperatury zarówno w warunkach deszczowych, śnieżnych, zimy czy lata.

Odzież z Merino vs syntetyki termoaktywne

Specjalna obróbka i czesanie wełny merino jakie zostały opracowane przez a Icebreaker powoduje że pojawiają się nowe unikalne właściwości. Z jednej strony mamy wszystkie zalety wełny merino ale z drugiej strony tkanina ta jest bardzo miękka i elastyczna. To bardzo ważne bo nie wszyscy tolerują zwykłą wełnę która bywa gryząca. Te unikalne techniki tkania i czesania powodują że ubrania Icebreaker na pierwszy rzut oka nie wyglądają że są wykonane z wełny. Nawet w dotyku nie zawsze będziemy w stanie stwierdzić że jest to wełna. Istotne jest to że podczas produkcji tkaniny zachowane są naturalne właściwości merino. Jedną z tych właściwości jest tak zwana sorpcja ciepła. W bardzo ściśnięte włókna zabierają miliony pęcherzyków powietrza które blokują wydostanie się ciepła na zewnątrz.

To zjawisko unikalne właśnie dla merynosów które absorbują wilgoć z otoczenia dla utrzymania ciepła. Właśnie to zjawisko nosi nazwę sorpcji ciepła. Takich parametrów niestety nie sposób jest wytworzyć podczas produkcji włókien syntetycznych. Podobnie unikalne zjawisko działa w drugą stronę. Znów traktowanie wilgoci przez włókna merino Icebreaker wykorzystał do właściwości chłodzących ich tkanin. Ich tkaniny utrzymują skórę chłodną poprzez odprowadzenie wilgoci z dala od skóry. Dzięki temu że tkanina Icebreaker oddycha wraz z usuwaniem wilgoci chłodzi twoje ciało. Takie właściwości bielizny termoaktywnej z naturalnych włókien posiada tylko tkanina z Nowej Zelandii.

poznaj nowego SUVa z Korei – Ssangyong Rexton

przygotuj swojego Opla do jesieni

i poznaj miejsca na Świecie które cię zachwycą

kombinezony motocyklowe nowej generacji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia