Wpływ RS Games na zapewnienie dostępności gier online

RS Games to najlepsze rozwiązanie dla osób niedowidzących, które chcą cieszyć się grami online. Dowiedz się, jak RS Games może zwiększyć dostępność gier online

351

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rola RS Games w zwiększaniu dostępności gier online

Gry wideo to wielki biznes, przyćmiewający tak chwalone Hollywood i zapewniający wciągające historie w grach takich jak Ostatni z nas i Wiedźmin 3, ogromne światy do odkrycia i oszałamiające ścieżki dźwiękowe. Podczas gdy wciąż pozostaje wiele do zrobienia, kolejnym postępem w świecie gier wideo jest dostępność, w tym dla osób z różnymi wadami wzroku. RS Games jest jednym z takich kroków we właściwym kierunku, ponieważ ta bezpłatna aplikacja internetowa została stworzona, aby ułatwić życie osobom z wadami wzroku podczas grania w gry wideo.

Czym są RS Games?

RS Games to darmowa aplikacja internetowa, która pozwala graczom cieszyć się różnymi grami wieloosobowymi dostępnymi z technologią wspomagającą dla osób niedowidzących, aby pomóc wyrównać szanse. Gry mogą być rozgrywane publicznie lub prywatnie, a gracze muszą mieć dostęp do technologii wspomagających (takich jak czytniki ekranu).

Konto jest wymagane, aby uzyskać dostęp do RS Games dla wszystkich grających, ale tworzenie konta jest szybkie, proste i bezpłatne. Oprócz skrótów klawiaturowych, które różnią się w zależności od gry, gracze mają również przyciski do klikania podczas poruszania się po interfejsie aplikacji i podejmowania działań w grach. Gracze mogą tworzyć nowe gry lub dołączać do już istniejących. Czat w grze może odbywać się w formacie tekstowym lub dźwiękowym, ale jest to opcjonalne. Informacje o grach są prezentowane w Historii tekstu. Dostępnych gier jest wiele, ale aby dać wyobrażenie o ich zakresie, obejmują one Battleship, Blackjack, Cards Against Humanity (tylko dla osób powyżej 18 roku życia), Roulette, Uno i Yahtzee. Chociaż może się to wydawać niszowym obszarem dla osób bez wad wzroku, choroby wzroku są znacznie bardziej rozpowszechnione, niż wielu sądzi. Według Statisty w 2020 r. w samej Polsce 1,3 miliona osób miało umiarkowaną do ciężkiej utratę wzroku. W związku z tym państwo polskie przygotowało pakiet dopłat komputerowych dla osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych.

Poprawa jakości gier dla osób niedowidzących

Nie tylko w grach wideo deweloperzy są coraz bardziej świadomi potrzeby tworzenia gier, z których mogą korzystać gracze z wadami wzroku. Niezależnie od tego, czy chodzi o inteligentniejsze projektowanie kolorów, aby uniknąć powszechnej czerwono-zielonej ślepoty barw (która dotyka około 6% mężczyzn), czy też odpowiednie wykorzystanie kontrastu, aby ułatwić czytanie, gry w kasynach online na prawdziwe pieniądze znacznie się poprawiły na przestrzeni lat. Jak wspomniano powyżej, popularne gry, takie jak ruletka i blackjack, są dobrze przystosowane do gry z czytnikiem ekranu w niektórych z najlepszych polskich kasyn online. Gracze, którzy chcą znaleźć takie gry i wiele innych, mogą znaleźć rekomendacje na top10casinos.com Polska, gdzie zebrano obiektywne recenzje. Pozwala to na skrócenie czasu wyszukiwania i sprawdzania poszczególnych witryn, dzięki czemu gracze mogą spędzić mniej czasu na szukaniu i mieć więcej zabawy.

Wyzwania i opcje w grach online

Czytniki ekranowe są jednym z najbardziej oczywistych sposobów radzenia sobie z wadami wzroku, ale nie są jedyną opcją. Dla niektórych graczy wystarczające jest po prostu zwiększenie rozmiaru tekstu w połączeniu z narzędziem powiększającym. Jednak dobrą wiadomością dla osób korzystających z czytnika ekranu jest to, że RS Games zostało zaprojektowane tak, aby płynnie współpracować z najpopularniejszym oprogramowaniem, które należy włączyć przed rozpoczęciem gry. Ważne jest, aby pamiętać, że same gry nie zawierają dźwięku. Nie są one autonarracją.

Na przestrzeni lat coraz więcej gier głównego nurtu dodawało funkcje ułatwiające życie osobom niedowidzącym, choć wciąż jest wiele miejsca na ulepszenia w tym sektorze. Oprócz narracji tekstowej, ulepszenia mogą obejmować automatyczne blokowanie w strzelankach i przydatne skróty ułatwiające wprowadzanie poleceń.

Z czysto finansowego punktu widzenia, oprócz oczywistych względów moralnych, sensowne jest, aby twórcy i wydawcy gier, czy to gier wideo, czy kasyn online w Polsce, czynili je tak dostępnymi, jak to tylko możliwe. Zaniechanie tego zmniejsza potencjalną bazę graczy, a tym samym zmniejsza sprzedaż. Może to być również kwestia szersza, niż można by przypuszczać, ponieważ istnieje wiele rodzajów niepełnosprawności. Jeśli jeden gracz w grupie graczy jest dotknięty, dla przykładu, ślepotą barw, to gra, w której staje się to problemem, jest grą, którą cała grupa prawdopodobnie pominie, aby uniknąć niesprawiedliwej rozbieżności w balansie.

Piłka nożna na ślepo

Oprócz dostępu do gier online za pośrednictwem RS Games i czytników ekranu, istnieją rzeczywiste możliwości sportowe dla osób niewidomych. Piłka nożna dla niewidomych pojawiła się w Europie w latach 80. i jest sportem paraolimpijskim z trzema kategoriami dla różnych stopni upośledzenia wzroku. Unikalny zestaw zasad przypomina piłkę nożną halową, a oprócz paraolimpiady organizowane są także mistrzostwa Europy i świata. Drużyny mieszane mogą być tworzone z łatkami noszonymi w celu wyrównania wad wzroku. Cały sport opiera się na dźwięku, który jest również podstawą wielu technologii, które mają na celu pomoc osobom niedowidzącym online.

Zalety starej szkoły

Choć obecnie jest to bardzo stary kapelusz, we wczesnym Internecie istniało wiele MUD-ów (multi-user dungeons). Są to gry tekstowe, często koncentrujące się na gatunkach RPG/fantasy. Obrazków było niewiele, a pokoje, moby (wrogowie) i przedmioty ożywiane były przez opisy tekstowe. Wyobraźnia była na porządku dziennym. Jednak jedną z największych zalet tego podejścia opartego na tekście, poza tym, że takie gry działały na prawie każdym komputerze, było to, że dla osób niewidomych działały one prawie tak dobrze, jak osoby widzące dzięki aplikacjom, które odczytywały tekst z ekranu. Ta technologia będzie tylko lepsza, gdy sztuczna inteligencja zacznie tworzyć bardziej realistyczną syntezę głosu. Nawet kilkadziesiąt lat temu osoby z wadami wzroku mogły czerpać wiele korzyści z MUD-ów i grać razem z innymi.

RS Games jest jedną ze szczęśliwie rosnącej liczby opcji dla osób z upośledzeniem wzroku, z których mogą korzystać, aby czerpać więcej radości z grania w gry online. Ponieważ coraz więcej deweloperów dodaje opcje dostępności jako coś oczywistego, sytuacja wygląda jeszcze lepiej na przyszłość. A teraz poznaj raport z imprezy gamingowej w USA z 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia