Sprawdziliśmy dla Was w terenie Suzuki Jimny 4×4

Czy ktoś jeszcze produkuje prawdziwe terenówki? TAK! Suzuki Jimny to prawdziwy pełnokrwisty Samuraj, kontynuator wieloletniej tradycji Suzuki Samurai.

518

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Suzuki Jimny 4x4 w piaszczystym terenie
Suzuki Jimny 4x4 świetnie sobie radzi na piaszczystych traktach

Przetestowaliśmy dla was nowe Suzuki Jimny VVT 4×4 by przekonać się że jest kontynuatorem dobrych tradycji poprzedniego modelu. Wizualnie bardzo przypomina jeden z najlepszych samochodów terenowych jakie kiedykolwiek powstały. Na pierwszy rzut oka bardzo podobny jest do Mercedesa klasy G. Z naszego testu wynika że w kwestii właściwości terenowych jest to taki miniaturowy odpowiednik klasy G.  Jego właściwości terenowe są wprost fenomenalne, to prawdziwe terenowe Suzuki AWD.

Suzuki Jimny 4x4 w piaszczystym terenie na torze przeprawowym
Suzuki Jimny 4×4 w piaszczystym terenie na torze przeprawowym pod Warszawą

Jeździliśmy w suchym, kopnym piasku – Jimny 4×4 był jak ryba w wodzie

By sprawdzić jak Suzuki Jimny radzi sobie w terenie pojechaliśmy na piaszczyste górki pod Warszawą. Są to bardzo piaszczyste wzniesienia z grząskim suchym piachem. Naszą terenówkę wyposażono w zwykłe drogowe opony. W czasie pokonywania dość ostrych wzniesień nie mieliśmy nawet przez chwilę wątpliwości czy to auto sobie poradzi. Jedyne co trzeba było zrobić to włączyć napęd 4 x 4 bo jest on ręcznie dołączany oraz załączyć reduktor. Reduktor w naszej terenówce powoduje dwukrotne zwiększenie momentu obrotowego na kołach. Tak więc pomimo małego silnika bez doładowania mieliśmy do dyspozycji ponad 250 niutonometrów momentu obrotowego. Odkryj Suzuki i jego terenowe możliwości.

Suzuki Jimny 4x4 w piaszczystym terenie na torze przeprawowym, podjazd pod stromą górkę
Suzuki Jimny na torze przeprawowym, podjazd pod stromą górkę

Zaletą tego auta jest jego niska waga. To właśnie masa wielkich terenowych samochodów powoduje że zapadają się w piachu. Te auta nastawione na komfort i wielką przestrzeń wewnątrz pojazdu muszą dużo ważyć a to ogranicza ich zdolności do pokonywania ciężkiego terenu. Jimny przez to że jest małym samochodem niestety zapewnia dość ograniczony komfort dla podróżnych, myślę że nie nadaje się do jazdy dalekie trasy. Ale jak widać te ograniczenia stają się zaletami w trudnych warunkach terenowych. Jeżeli chcecie bawić się w pokonywanie coraz cięższych przeszkód terenowych ten samochód zapewni wam frajdę.

Jimny 4x4 na piaszczystym torze przeprawowym
Nasze Suzuki Jimny świetnie zdało egzamin na torze przeprawowym

Siła i niezawodność w prostocie czyli stare dobre rozwiązania to terenowe Suzuki AWD

Użycie elektroniki oraz nowoczesnych skomplikowanych rozwiązań które stosują producenci luksusowych terenówek i suwów w tej terenówce od Suzuki zostały ograniczone do minimum a praktycznie ich nie ma. Nie występuje tu sprzęgło typu haldex, nie występuje tu automatyczny selektor napędu. Także reduktor musi być uruchomiony ręcznie. To są takie rozwiązania których chronią nas przed uszkodzeniem ich w trakcie pokonywania bagien gdzie praktycznie pół samochodu zatopimy. Takie rozwiązanie powodują również niską cenę zakupu tego samochodu ale też i niskie koszty jego serwisowania.

Suzuki Jimny w terenie

Poza elementami związanymi z właściwościami terenowymi tego samochodu również wnętrze przestrzeni pasażerskiej zostało wykonane dość spartańsko. Ale przecież tak powinno wyglądać prawdziwe terenowe Suzuki AWD. Siła leży w prostocie, kto pamięta pierwowzory prawdziwych terenowych suwów jak Nissan Patrol GR czy Mitsubishi Pajero. Do dnia dzisiejszego miłośnicy rajdów przeprawowych używają Patrola GR czy właśnie Mitsubishi Pajero. Jeżeli nigdy nie jeździłeś prawdziwą terenówką to właśnie terenowe Suzuki AWD Jimny wprowadzi cię w prawdziwy Świat przepraw.


test 4×4 na piaszczystym torze – Suzuki Jimny

Bepieczny zakup Suzuki Jimny 4×4 Moto Magazyn Radia Bezpieczna Podróż

Poznaj Suzuki Vitarę 4×4 – lekkość i moc w terenie ale komfort jazdy na codzień

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia