ORLEN Team WRT triumfuje w wyścigach

Robert Kubica, Louis Deletraz i Rui Andrade z ORLEN Team WRT zwyciężając w wyścigu potwierdzili zdobycie tytułu mistrzowskiego.

475

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ORLEN Team WRT triumfuje w wyścigach
ORLEN Team WRT triumfuje w wyścigach

Ostatni w tym sezonie wyścig na torze w Bahrajnie zakończył się zwycięstwem ORLEN Team WRT. Robert Kubica, Louis Deletraz i Rui Andrade zwyciężając w 8-godzinnym wyścigu potwierdzili zdobycie tytułu mistrzowskiego, wygrywając dwa z sześciu wcześniej rozegranych wyścigów. ORLEN Team WRT w drodze do zwycięstwa wcześniej triumfował na torach Spa i Fuji, a tylko w Sebring znalazł się poza czołówką nie stając na podium.

ORLEN Team WRT i Robert Kubica triumfuje w wyścigach długodystansowych, Zwycięzcy siedzą na samochodziena
ORLEN Team WRT i Robert Kubica triumfuje w wyścigach długodystansowych

Drugą lokatę na podium klasyfikacji generalnej zajął zespół Inter Europol Competition z Jakubem Śmiechowskim co też jest wielkim sukcesem.

Długodystansowe Mistrzostwa Świata (FIA WEC) w kategorii LMP2, w tym sezonie to niewątpliwy sukces polskich kierowców, a także tego że wspieranie działań PKN ORLEN w rozwój sportu przynosi wymierne korzyści.

ORLEN Team w polskim sporcie

To już kolejny przykład jak nasz polski gigant PKN ORLEN wspiera rozwój polskiego sportu i pomaga w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Ważną informacją jest taka, że Robert Kubica wraz z ORLEN wcześniej współpracowali w Formule 1. W latach 2018-2020 ORLEN był partnerem teamu Williams, a następnie w kolejnych 2020-2022 był sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN, w których kierowcą był Robert Kubica.

Bolid formuły 1 Scuderia AlphaTauri współpraca z ORLEN Team
Scuderia AlphaTauri współpraca z ORLEN Team

Rok 2023 to początek nowej drogi w ramach Formuły 1 i nawiązanie współpracy z włoskim zespołem Scuderia AlphaTauri. W tym wypadku głównym celem zespołu jest przygotowywanie przyszłych mistrzów świata. Tak czy inaczej, inwestowanie w motorsport firmy zajmującej się przemysłem paliwowym przynosi jej wzrost rozpoznawalności, a nam kibicom powód do dumy z sukcesów naszych zawodników. Przy okazji jako lider paliwowy w Europie Środkowo-Wschodniej buduje swoją rozpoznawalność nie tylko w Europie, ale również na świecie.

Kajetan Kajetanowicz walczy w Rajdzie Europy Centralnej WRC - ORLEN TEAM w akcji. samochód Skoda
Kajetan Kajetanowicz walczy w Rajdzie Europy Centralnej WRC – ORLEN TEAM w akcji

Sport motorowy wspierany przez ORLEN

ORLEN Team jeżeli tak można szerzej określić działania firmy to nie tylko Formuła 1 i WRT. Tu przykładami mogą być również działania wspierające szeroko rozumianą motoryzację. Znakomitymi przykładami niech będą chociażby takie gwiazdy polskiego sportu jak:

Kajetan Kajetanowicz (kierowca rajdowy) trzykrotny rajdowy mistrz Europy, czterokrotny rajdowy mistrz Polski, trzykrotny zwycięzca Rajdu Polski, wicemistrz Świata WRC-2 i WRC-3. 

Bartłomiej Zmarzlik (żużel) czterokrotny mistrz świata, trzykrotny drużynowy mistrz świata, dwukrotny drużynowy mistrz Europy na żużlu.

Bartłomiej Marszałek (kierowcy wodnej Formuły 1 H2O)

Rajd Dakar i załoga ORLEN TEAM na pustyni
Rajd Dakar i załoga ORLEN TEAM

Nie możemy tu oczywiście zapomnieć o reprezentantach występujących na Rajdzie Dakar w osobach Jakuba Przygońskiego, Macieja GiemzyKamila Wiśniewskiego.

ORLEN Team wspiera także Wójcik Racing Team, który jest największym polskim motocyklowym zespołem wyścigowym, obecnym w międzynarodowej czołówce.

na motocyklu Artur Wielebski #16 z Wójcik Racing Team - ORLEN Team
Artur Wielebski #16 z Wójcik Racing Team – ORLEN Team

Nie tylko sporty naziemne są domeną ORLEN-u, ponieważ koncern jest również sponsorem tytularnym Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. „Żelazny” to największa i najdłużej działająca cywilna grupy akrobacyjna w Polsce.

W krótkim tekście nie sposób jest oczywiście wymienić wszystkich, którzy tworzą sukcesy polskiej motoryzacji współpracując z ORLEN Team.

Dodać należy że oprócz sportu motorowego ORLEN wspiera Polski Związek Lekkiej Atletyki, PZPN, Polski Związek Narciarski, Związkiem Piłki Ręcznej. Nie brakuje też indywidualnej współpracy z wieloma klubami i zawodnikami startującymi w różnych konkurencjach.

Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, że ORLEN rozmawia o podpisaniu kontraktu z Igą Świątek. Czy do tego dojdzie i jest wśród firm zainteresowanych jej sponsoringiem, zobaczymy.

czerwony samolot ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny w locie
ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny

 

ORLEN Team, co dalej po wyborach

Czy po wygranych wyborach przez opozycję i prawdopodobne utworzeniu rządu wszystkie te działania zostaną zakończone. Tak może wynikać z deklaracji niektórych polityków. Być może też zgodnie z zapowiedziami, nowy rząd będzie chciał sprzedać firmę PKN Orlen za granicę.

Warto przeczytać Wypadek Roberta Kubicy oraz Robert Kubica na torze – rajdowe auta mistrza i Kubica w stajni Williamsa! Polak wraca do gry!

Pomóżcie nam tworzyć dla Was i przy Waszej pomocy

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2023.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia