Wspólna walka przeciwko nowotworom układu pokarmowego.

Bezpłatne badania na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego w Legionowie. Badania obejmować będą markery dla różnych organów układu pokarmowego, w tym przełyku, żołądka, wątroby, trzustki, jelita grubego, oraz nowotworu jajników u kobiet.

149

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Fundacja Porozumienie dla wschodu

08 marca 2024

W dniu 08 marca 2024 roku. Sala toastów, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41 w Legionowie odbędzie się ważne wydarzenie, mające na celu podniesienia świadomości i promowania zdrowia. Prezydent Miasta Legionowa, we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Wschodu, zorganizuje dni bezpłatnych badań na obecność markerów nowotworowych układu pokarmowego. Badania, możliwe dzięki wsparciu firmy Genomika https://genomika.com.pl oraz Fundacji Partnerstwo dla Wschodu https://partnerstwowschodu.org/, obejmować będą markery nowotworowe dla różnych organów układu pokarmowego, w tym przełyku, żołądka, wątroby, trzustki, jelita grubego, oraz nowotworu jajników u kobiet.

Czym są markery nowotworowe?

To związki białkowe wydalane przez komórki organizmu, które mogą wskazywać na obecność choroby nowotworowej. Dlatego właśnie organizatorzy zachęcają do skorzystania z bezpłatnych badań, które pozwolą na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości.

Zapisy telefoniczne rozpoczynają się 4 marca br. pod numerem 22 766 40 90. Badania, które zazwyczaj byłyby kosztowne, stają się dostępne dzięki hojności sponsorów i zaangażowaniu Fundacji Partnerstwo dla Wschodu. Decyzja o zorganizowaniu tego wydarzenia wynika z przekonania, że wczesna diagnostyka jest kluczowa dla skutecznego leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym.

Wśród badanych markerów znajdują się AFP, CEA, Ca 19-9, Ca 50, Ca 72-4, oraz Ca 125. Oznaczenie tych substancji pozwala na identyfikację i monitorowanie różnych rodzajów nowotworów układu pokarmowego, umożliwiając szybką interwencję medyczną w razie konieczności.

Badanie markerów nowotworowych jest małoinwazyjne, przeprowadzane z krwi w procesie immunochemicznym, a wyniki są dostępne w ciągu kilku dni. Nie wymaga specjalnych przygotowań, a samo pobranie krwi jest procedurą rutynową. Prezes Fundacji Partnerstwo dla Wschodu, podkreśla, że zorganizowane badania nie tylko pomagają w wykryciu ewentualnych zagrożeń, ale także podnoszą świadomość społeczności w kwestii konieczności regularnych badań profilaktycznych.

Osoby, których wyniki badania okażą się podwyższone, nie powinny wpadać w panikę, ale zaleca się, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem. Warto podkreślić, że nieprawidłowe wyniki nie zawsze oznaczają obecność choroby nowotworowej, a różne czynniki, takie jak palenie papierosów czy ciąża, mogą wpływać na poziomy badanych markerów. Dni bezpłatnych badań stanowią nie tylko szansę na zdobycie cennych informacji o stanie zdrowia, ale także krok w kierunku budowania społeczeństwa świadomego i zaangażowanego w dbanie o własne zdrowie. Fundacja Partnerstwo dla Wschodu oraz Genomika wspierają tę inicjatywę, mając nadzieję, że większa dostępność badań przyczyni się do wcześniejszej identyfikacji i zwalczania chorób nowotworowych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z bezpłatnych badań oraz do podzielenia się tą ważną informacją z najbliższymi. Zdrowie jest naszym największym skarbem, a profilaktyka i wczesna diagnostyka są kluczowe w utrzymaniu dobrej kondycji organizmu.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Prezesem Fundacji Partnerstwo dla Wschodu Panem Andrzejem Wójcikiem, rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia